Veselības punkts

Valmieras Sporta skolas Veselības punkta kontaktinformācija:

Ārstniecības iestādes reģistra kods: 250000140

Adrese: Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201

Tālrunis: 25437717 (medmāsa)

E-pasts: igors.viksne@valmiera.edu.lv

Valmieras Sporta skolas Veselības punkts atrodas Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžas telpās. Iestādē ir nodrošināta vides pieejamība personām ar kustību traucējumiem, kurām patstāvīgi iespējams iekļūt iestādē pa A ieejas vai B ieejas durvīm un, izmantojot liftu, nokļūt Veselības punktā.

Iestādē ir pieejamas vairākas labierīcības, kas paredzētas personām ar kustību traucējumiem.

Lūdzam personas ar kustību  traucējumiem vizīti Veselības punktā pieteikt pirms apmeklējuma pa tālr. 25437717, lai atbildīgais darbinieks noorganizētu Jums ērtu pakalpojuma saņemšanu.

Padziļinātās profilaktiskās medicīniskās pārbaudes Valmieras Sporta skolas audzēkņiem

Atbilstoši Ministru kabineta 2016.gada 6.septembra noteikumiem Nr.594 „Sportistu un bērnu ar paaugstinātu fizisko slodzi veselības aprūpes un medicīniskās uzraudzības kārtība”, sporta izglītības iestādē atļauts trenēties sportistiem un bērniem ar paaugstinātu fizisko slodzi, kuriem reizi kalendārajā gadā ir veiktas padziļinātās profilaktiskās medicīniskās veselības pārbaudes.

Valmieras Sporta skolas (turpmāk–VSS) audzēkņiem no 10 gadu vecuma (daiļslidošanā no 8 gadu vecuma) šīs pārbaudes sadarbībā ar VOC Sporta Veselības centru un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu veic VSS sporta ārsts un medicīnas māsa bez maksas.

Pārbaude ietver:

Konsultācijas laikā ārsts veic elektrokardiogrammu (EKG). Šis izmeklējums notiek, pacientam atrodoties guļus stāvoklī ar atkailinātu krūškurvi elektrodu pievienošanai.

Lai sporta ārsts varētu pilnvērtīgi izvērtēt bērna fizisko attīstību, pirms pārbaudes  nepieciešams veikt arī laboratoriskos izmeklējumus (pilna asins aina bez EGĀ un urīna analīze). Ar ārsta nosūtījumu šīs analīzes tiek veiktas bez maksas un vecākiem ir iespēja jau pirms konsultācijas saņemt ārsta nosūtījumu analīzēm.

Sportistam uz medicīnisko pārbaudi līdzi jāņem:

❗ Pārbaudes tiek veiktas darba laikā pēc iepriekšēja pieraksta

📧 igors.viksne@valmiera.edu.lv

📞 +371 25437717 (VSS medmāsa)

Aicinām vecākus būt atbildīgiem par savu bērnu veselību un sekot, lai jaunie sportisti regulāri veiktu padziļinātās profilaktiskās medicīniskās veselības pārbaudes!

Valmieras Sporta skolas audzēkņu veselības uzraudzība Sporta Veselības centrā

Katram Valmieras Sporta skolas audzēknim mācību gada laikā ir iespēja saņemt:

Papildus audzēkņiem ir iespēja saņemt arī Sporta Veselības centra speciālistu palīdzība akūtu traumu gadījumā:

Sporta traumas fizisku aktivitāšu laikā (treniņi, sacensības), kuru rehabilitācija pieejama VSS audzēkņiem SVC projekta ietvaros:

akūtas traumas – ādas nobrāzums, muskuļa sasitums, muskuļa plīsums, locītavas saišu sastiepums, locītavas mežģījums, kaula lūzums, u.c.;

pārslodzes radītas traumas – miozīts, tendinīts, enteziopātija, kaulplēves iekaisums, sinovīts, locītavas saišu iekaisums vai fibroze, kaula stresa lūzums vai artroze, u.c.

Pieteikuma forma atrodama VSS mājas lapā sadaļā “Veselības punkts” (ja audzēkni piesaka vecāks, nepieciešams trenera vai VBSS administrācijas paraksts):

Sporta Veselības centra kontakttālrunis:

📞 +371 29721191

📧 svc@valmieraspeldbaseins.lv

* Uz šīm konsultācijām audzēkņus aicinās Sporta veselības centra speciālisti.

Ja jūsu bērns piedāvātajā laikā nevar apmeklēt fizioterapeita konsultāciju, vai neesat saņēmuši  uzaicinājumu šī mācību gada ietvaros, lūgums sazināties ar Sporta Veselības centru un vienoties par individuālas konsultācijas laiku.