Skolas jaunumi un aktualitātes

Sigulda Open 4. posmā badmintonā 7 godalgotas vietas

19. novembrī, valsts svētku izskaņā, sacensības aizvadīja arī badmintona nodaļas audzēkņi, dodties uz Siguldu un piedaloties Siguldas Open turnīra 4. posmā. 

Lasīt tālāk...

2. vieta BS U11 -Valters Karāns

1. vieta GS U11- Rūta Straumīte

2. vieta GS U11- Tīna Luīze Frinde

3. vieta GS U13- Tīna Kotāne

1. vieta GS U15- Linda Romanovska

2. vieta MD A - Rihards Žugs/ Edžus Meirāns

1. vieta  WD B - Karolīna Sprice / Anna Miesniece

4. vieta WD A- Dārta Alise Demitere/ Laine Eglīte

4. vieta  WS B - Laine Eglīte

4. vieta MS A - Rihards Žugs

Foto no personīgā arhīva

LV kausa izcīņas 3. posmā peldēšanā valmieriešiem 11 medaļas

Šogad peldētāji Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienu aizvadīja peldbaseinā - 18. un 19. novembrī Ķīpsalas peldbaseinā norisinājās Latvijas kausa izcīņas 3. posms, kurā startēja vairāk kā 630 dalībnieku no visas Latvijas. Valmieras Sporta skolas peldētājiem šīs sacensības izrādījās gana veiksmīgas, ar 11 godalgotām vietām.

Lasīt tālāk...

2010. gadā dzimuši un jaunāki

1. vieta Liene Evelīna Skrabe 200m brīvais stils

2. vieta Karlīna Mežale 200m brass

2. vieta Elizabete Ņičipore 100m tauriņstils

2. vieta Gustavs Regnārs Fogels 200m komplekss

2005. - 2009. gadā dzimuši

1. vieta Reds Rullis 100m brīvais stils

1. vieta Emīlija Strazdiņa 200m komplekss

2. vieta Emīlija Strazdiņa 100m brīvais stils

2. vieta Alberts Hmeļevskis 200m brīvais stils

2. vieta Alberts Hmeļevskis100m uz muguras

2. vieta Alberts Hmeļevskis100m tauriņstils

3. vieta Raivo Noviks 50m tauriņstils

Foto ilustratīvs, autors Arvis Ertmanis

Agate Caune saņem apbalvojumu "Valmieras novada Gada cilvēks"

Ik gadu Valmieras novadā sveic Gada un Goda pilsoņus. Tie ir cilvēki, kuri ar savu darbu un neatlaidību godā Valmieras vārdu. “Šie ir īpaši apbalvojumi, jo pieteikumus varēja iesniegt ikviens cilvēks un tos vērtēja neatkarīga komisija. Tāpēc šie apbalvojumi ir no cilvēka cilvēkam, izsakot pateicību par paveikto un aicinot turpināt. Jūsu darbs un skatījums uz dzīvi kādu iedvesmo, kāds lepojas, ko esat darījuši sava novada, pilsētas vai pagasta labā, kādam esat paraugs. Un tā es varētu turpināt. Un līdzcilvēkiem bija svarīgi pateikt paldies. No sirds lepojos un pateicos arī Valmieras novada pašvaldības vārdā! Savu pagastu, pilsētu, novadu, savu Latviju veidojam mēs paši. Jūsu paveiktais ir ļoti nozīmīgs. Lai arī turpmāk izdodas viss iecerētais! Jūsu darbi un skats uz dzīvi kādam arī turpmāk nozīmēs ļoti daudz,” tā klātesošos sveica Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Lasīt tālāk...

Priecājamies par ikvienu balvas saņēmēju, taču īpaši lepojamies ar mūsu sportisti Agati Cauni, kura saņēma apbalvojumu “Valmieras novada Gada cilvēks”. Par augstiem sasniegumiem sportā un Valmieras, Valmieras novada vārda nešanu pasaulē, vasarā izcīnot divas zelta medaļas (Eiropas U20 čempionātā vieglatlētikā 3000 m un 5000 m distancēs), kļūstot par Eiropas trešo spēļu čempioni, labojot Latvijas pieaugušo rekordus 3000 m un 5 km distancēs, vairākkārt labojot sev piederošos rekordus U20 un U23 vecuma grupās dažādās distancēs, ar savu mērķtiecību, neatlaidīgo darbu, motivāciju, augstu pašdisciplīnu, augstām darba spējām un lielu atbildības sajūtu esot paraugam ikvienam bērnam un jaunietim ceļā uz augstiem sasniegumiem sportā.

Foto Uģis Brālēns

Treneri piedalās "Sports with meaning" seminārā

15. novembrī daļa mūsu treneru piedalījās Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padomes organizētajā “Sports with meaning” seminārā, kas norisinājās Cēsīs. Semināra galvenās tēmas - Online treniņu specifikācija, aizkulises un praktiski ieteikumi treneriem, ko pasniedza fitnesa trenere Alīna Silicka. Semināra otrajā daļā Latvijas basketbola valstvienības fiziskās sagatavotības treneris Oskars Ernšteins runāja par izaicinājumiem jauniešu sportā un četriem galvenajiem virzieniem sportisti attīstībā. 

Paldies LSIIDP par organizēšanu un Cēsu pilsētas Sporta skolai par uzņemšanu!

Valmieras Sporta skolā iedvesmojot jauniešus, viesojās Olimpietis, soļotājs Arnis Rumbenieks

Noslēdzot iepriekšējo darba nedēļu, 10. novembra pēcpusdienā pie Valmieras Sporta skolas audzēkņiem viesojās daudzkārtējais olimpietis un šobrīd Latvijas vadošais soļotājs Arnis Rumbenieks. Arnis jau vairākus gadus viesojas Latvijas skolās ar lekciju ciklu “Tikšanās ar Olimpieti Arni Rumbenieku”, šoreiz par viesošanās vietu izvēloties Valmieras Sporta skolu, kurā arī pats ir bijis audzēknis.

Lasīt tālāk...

Arnis dalījās pieredzē no savas sportista dzīves par piedzīvoto, kāpumiem un kritumiem. Jauniešiem tika atgādināts par veselīga uztura un fizisko aktivitāšu nozīmīgums ikdienā. Sarunas noslēgumā soļotājs, sadarbībā ar atbalstītājiem, aktīvākajiem jauniešiem bija sagatavojis pārsteiguma balvas. Ceram, ka tikšanās ar sportistiem, kuri savā karjerā sasnieguši augstas virsotnes, liek pamatus jauno sportistu sasniegumiem. Sakām paldies Arnim, ka atvēlēja laiku paciemoties arī pie mums!

Foto Elīza Bērziņa

Valmieras Sporta skolas vieglatlētikas nodaļas rekordu izaugsme

Vairāk kā 60 gadu ilgajā Valmieras Sporta skolas vēsturē atrodams ar vieglatlētikas vārds. Gandrīz no pašiem skolas pirmsākumiem, tas ir viens no pamata sporta veidiem, kurā tika fiksēti skolas audzēkņu rekordi vieglatlētikas disciplīnās. 1976. gadā darbu kā vieglatlētikas treneris uzsāka Raitis Ravinskis, pārņemot savās rokās rekordu pierakstu grāmatu, turpinot to rakstīt līdz pat šai dienai.

Lasīt tālāk...

Rekordi reģistrēti trīs vecuma grupās - 13 – 14 gadi, 15 – 16 gadi, 17 – 18 gadi. Šo gadu laikā, kopš rekordi sākti reģistrēt, vieglatlētika piedzīvojusi daudz pārmaiņu. Sportistiem mainījušās sacensībās lietoto rīku svari, barjeru augstumi un attālumi starp tām, hronometru nomainījusi elektroniskā laika mērīšanas ierīce. Sacensību programmā parādījušās jaunas disciplīnas (kā piemēram, kārtslēkšana un diska mešana sievietēm), skriešanas disciplīnas papildinātas ar pusmaratonu, 5km un 10km šosejas skrējienos (sertificētās distancēs). Ārtelpu un iekštelpu rekordi tiek reģistrēti kopējā reģistrā. 


Raita Ravinska apkopotie rekordi apskatāmi šeit 

Badmintonisti veiksmīgi startē valsts svētku ietvaros

Latvijas svētku noskaņās, 11. novembrī, Cēsīs notika Cēsu novada badmintona meistarības 8. kārta. Arī mūsu audzēkņi un badmintona treneris piedalījās sacensībās. 

Sieviešu vienspēlēs:

2.vietā - Dārta Alise Demitere

3.vietā - Sofija Kristīne Puķīte

4.vietā - Linda Romanovska

Vīriešu vienspēlēs

1.vietā - Andis Bērziņš (VSS treneris)

4.vietā - Rūdolfs Andersons

12.vietā - Kārlis Kandavnieks

Badmintonisti startē Igaunijā

5. novembrī, Valmieras Sporta skolas badmintonisti piedalījās Igaunijas pieaugušo GP turnīrā, Tallinā vienspēļu kategorijā. Rūdolfs Andersons un Dārta Alise Demitere spēlēja Čempionu līgā (2. līgā pēc reitinga) un Rihards Žugs, Meistarlīgā (1. līgā pēc reitinga). Labākais sniegums, Dārtai Alisei Demiterei, kura izcīnīja 3. vietu.

Foto no personīgā arhīva

VSS peldētājiem 8 medaļas, Emīlija Strazdiņa izcīna Sporta Meistara titulu

3. – 4. novembrī sporta nama “Daugava” peldbaseinā norisinājās 11. starptautiskais sprinta festivāls “Rīgas sprints 2023”, kurā pulcējās teju 400 sportistu no Latvijas un kaimiņvalstīm. Arī no Valmieras Sporta skolas 15 audzēkņi devās uz sacensībām. Starp medaļniekiem redzami arī divi mūsu peldētāji – Reds Rullis un Emīlija Strazdiņa, izcīnot kopumā 8 medaļas.

Lasīt tālāk...

Emīlija Strazdiņa

2. vieta 200m brīvais stils

2. vieta 100m komplekss

2. vieta 200m komplekss

3. vieta 100m brīvais stils

Reds Rullis 

1. vieta 200m tauriņstils

2. vieta 200m brīvais stils

2. vieta 200m komplekss

3. vieta 100m brīvais stils

Jāpiebilst, ka Emīlija, izpildot normatīvu, izcīnīja Sporta Meistara titulu. Paverot durvis iespējai nākamgad pretendēt uz Jauniešu izlasi.  Apsveicam! 

Foto Roberts Voskāns

Atlētu forumā 2023 piedalās Reinis Krēgers

Jau otro reizi, 2. novembrī norisinājās Latvijas Olimpiskās komitejas rīkotais Atlētu forums 2023. Pasākums ir lieliska iespēja tikties profesionāliem sportistiem, treneriem, nozares pārstāvjiem un ekspertiem.  Šogad arī Valmieras Sporta skolas pārstāvji piedalījās pasākumā.

Lasīt tālāk...

Citviet šādi pasākumi notiek jau sen un tas ir labs pierādījums tam, ka šādi notikumi ir vajadzīgi. Šī ir iespēja tikties visu sporta veidu pārstāvjiem un runāt par tēmām, kuras ir svarīgas sportā kopumā. Šoreiz forumā runātāji uzstājās ar prezentācijām vai diskusijām par dažādām tēmām – sporta mārketings, sociālo tīklu nozīmīgums, sportista zīmola veidošana, sportista karjeru un misiju, dzimuma līdztiesība sportā.

Foruma noslēgumā norisinājās diskusija ar tēmu “MĀKSLĪGAIS INTELEKTS: JĀ VAI NĒ”, uz kuru, paust savu viedokli, tika aicināts arī mūsu vieglatlētikas treneris Reinis Krēgers. Pieredzes apmaiņā uz forumu bija devies arī mūsu skolas, peldēšanas nodaļas audzēknis Alberts Hmeļevskis.

Foto Romāns Kokšarovs

YONEX LABL Sigulda Open 2023 badmintonistiem 13 medaļas

29. Oktobrī, Siguldā notika Yonex LABL Sigulda Open 2023, 3. posms, kurā piedalījās arī 32 Valmieras Sporta skolas audzēkņi.

Lasīt tālāk...

Sieviešu vienspēles B grupā: 1. vieta Sofija Kristīne Puķīte

Vīriešu dubultspēles B grupā: 1. vieta Artūrs Bratčikovs/Rolands Bratčikovs

Sieviešu dubultspēles B grupā: 2. vieta Mairita Einberga/Linda Romanovska, 3. vieta Alta Elizabete Kraukle/Sofija Kristīne Puķīte

Meiteņu vienspēles U13 grupā: 3. vieta Anete Kate Maksima

Meiteņu vienspēles U11 grupā: 1. vieta Tīna Luīze Frinde,2. vieta Enija Zariņa

Meiteņu vienspēles U15 grupā: 1. vieta Linda Romanovska, 3.vieta Rūta Jansone

Zēnu vienspēles U15 grupā: 1. vieta Henrijs Ankravs 

Zēnu vienspēles U13 grupā: 2. vieta Krišjānis Jaunītis, 3. vieta Justs Kājiņš

Zēnu vienspēles U11 grupa: 3. vieta Valters Karāns

Foto personīgais arhīvs 

AKSSC BMX sportistiem godalgotas vietas ASV čempionātā 

Aizvadītajā nedēļā mūsu Augstas klases sportistu sagatavošanas centra audzēkņi devās uz ASV, lai piedalītos ASV čempionāta posmā “Fall Nationals”, kas nedēļas nogalē norisinājās Rokhilas trasē. Jāpiebilst, ka tieši šajā trasē, nākamā gada maijā norisināsies Pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā.  

Svētdienas sacensības bija iekļautas arī UCI C1 kategorijā, kas ļauj sportistiem cīnīties par pasaules ranga punktiem. Mūsu AKSSC sportistiem šīs sacensības bija ļoti veiksmīgas, jo divi Olafa Lakuča trenētie sportisti izcīnīja godalgotas vietas U23 grupā, kas ļāva kāpt uz goda pjedestāla. Kārlis Pedraudzis izcīnīja 2. vietu un Mārtiņš Emīls Treimanis ieņēma 3. vietu. 7. vietu ieņēma Rinalds Jānis Kārkliņš.

Latvijas U13 čempionāts peldēšanā

20. oktobrī Jūrmalā norisinājās Latvijas U13 čempionāts peldēšanā. Starp dalībniekiem bija arī 6 mūsu audzēkņi. Godalgotas vietas izcīnīja Liene Evelīna Skrabe un Karlīna Mežale, kā arī meiteņu 4x100m kompleksa meiteņu komanda. 

2. vieta Liene Evelīna Skrabe 200m uz muguras

2. vieta Karlīna Mežale 200m brass, 200m komplekss

2. vieta 4x100m komplekss (sastāvā Karlīna Mežale, Liene Evelīna Skrabe, Katrīna Keita Simsone un Polīna Ville)  

Foto ilustratīvs, autors Arvis Ertmanis

Aizvadīts Valmieras novada čempionāts

Aizvadītajā nedēļas nogalē, Valmieras peldbaseinā norisinājās peldēšanas sacensības – Valmieras novada čempionāts. Sacensībās piedalījās 187 sportisti no 18 Latvijas Sporta skolām un klubiem. Mūsu audzēkņi sastādīja pārliecinoši vislielāko dalībnieku skaitu, un veiksmīgi startējot, izcīnīja kopsummā 38 godalgotas vietas – 16 zelta, 12 sudraba un 10 bronzas kaluma medaļas. Sacensības norisinājās trīs vecuma grupās, sešās disciplīnās. 

Lasīt tālāk...

1. vietu ieguvēji

Elizabete Ņičipore (2012g.dz. un jaun.) – 100m brīvais stils, 400m brīvais stils, 100m tauriņstils

Liene Evelīna Skrabe (2010. – 2011.g.dz.) – 400m brīvais stils

Karlīna Mežale (2010. – 2011.g.dz.) – 100m uz muguras

Paula Hemmele (2012.g.dz. un jaun.) – 100m brass

Elza Marika Veberste (2010. – 2011.g.dz.) – 100m tauriņstils

Emīlija Strazdiņa (2009.g.dz. un vec.) – 200m komplekss

Reds Rullis (2009.g.dz. un vec.) – 100m brīvais stils, 400m brīvais stils, 200m komplekss

Alberts Hmeļevskis (2009.g.dz. un vec.) – 100m uz muguras

Gustavs Regnārs Fogels (2010. - 2011.g.dz.) – 100m uz muguras

Rihards Eltermanis (2010. – 2011.g.dz.) – 100m tauriņstils

Andris Pružinkis (2012.g.dz. un jaun.) – 100m tauriņstils

Kalvis Viļums (2010. – 2011.g.dz.) – 200m komplekss

2. vietu ieguvēji

Emīlija Strazdiņa (2009.g.dz. un vec.) – 400m brīvais stils, 100m brass

Karlīna Mežale (2010. – 2011.g.dz.) – 400m brīvais stils

Liene Evelīna Skrabe (2010. – 2011.g.dz.) – 100m uz muguras

Elīza Trēziņa (2010. – 2011.g.dz.) – 100m brass

Elizabete Ņičipore (2012g.dz. un jaun.) – 200m komplekss

Andris Pružinkis (2012.g.dz. un jaun.) – 100m brīvais stils

Alberts Hmeļevskis (2009.g.dz. un vec.) – 400m brīvais stils

Gustavs Regnārs Fogels (2010. - 2011.g.dz.) – 400m brīvais stils

Kristers Ozols (2010. – 2011.g.dz.) – 100m brass, 200m brass

Martins Bērzs (2012.g.dz. un jaun.) – 100m brass

3. vietu ieguvēji

Katrīna Keita Simsone (2010. – 2011.g.dz.) – 400m brīvais stils

Darynna Holod (2010. – 2011.g.dz.) – 100m uz muguras

Paula Bukova (2012.g.dz. un jaun.) – 100m uz muguras, 100m uz muguras 

Amēlija Nikola Vīksna (2009.g.dz. un vec.) – 100m brass

Paula Hemmele (2012.g.dz. un jaun.) – 100m tauriņstils

Alberts Hmeļevskis (2009.g.dz. un vec.) – 100m brīvais stils

Raivo Noviks (2009.g.dz. un vec.) – 400m brīvais stils, 200m komplekss

Kalvis Viļums (2010. – 2011.g.dz.) – 100m brass

Andris Pružinskis (2012.g.dz. un jaun.) – 100m brass

Foto Arvis Ertmanis 

Noslēdzās BMX sacensību sezona Latvijā

Noslēdzot BMX sacensību sezonu Latvijā, Valmierā, 14. oktobrī tika aizvadītas 2023. gada sezonas noslēguma sacensības. BMX kluba “Valmieras Puikas” - Sadraudzības kauss 2023, kas norisinājās Māra Štromberga BMX trasē. Tāpat kā pērn, arī šogad sacensību laikā norisinājās ceļojošā kausa izcīņa klubu vērtējumā. 

Lasīt tālāk...

Pagājušajā gadā Māra Štromberga “The Machine” ceļojošo kausu izcīnīja BMX klubs Tālava – Valmieras Sporta skolas audzēkņi, taču šogad kauss aizceļoja pie BMX kluba “Valmieras Puikas”, ko arī pārstāv Valmieras Sporta skolas audzēkņi. 2. vietu komandu vērtējumā ieguva BMX Ādaži klubs un 3. vietu ieņēma pērn uzvarējušais BMX klubs “Tālava”.

Kopumā VSS audzēkņiem šīs sacensības noslēgušās veiksmīgi – ar prāvu skaitu visu godalgoto vietu.

1. vieta Jēkabs Ozols (B9)

1. vieta Emīls Brikmanis (B12)

1. vieta Patriks Krauklis (B13-14)

1. vieta Mārtiņš Emīls Treimanis (Open 15+)

2. vieta Reinis Auzāns (B5)

2. vieta Roberts Vitenbergs (B6)

2. vieta Emīls Puķītis (B10)

2. vieta Kārlis Virpačevs (B12)

2. vieta Rodrigo Ābols (B13-14)

2. vieta Noa Rafaels Laake (Open 15+)

3. vieta Mārtiņš Šusts (B5)

3. vieta Haralds Buls (B6)

3. vieta Jānis Niedre (B8)

3. vieta Patriks Stūrmanis (B9)

3. vieta Roberts Bišs (B12)

3. vieta Rinalds Jānis Kārkliņš (Open 15+)

3. vieta Adelīna Kārkliņa (B13-14 meitene grupā)

Foto ilustratīvs, Sanda Balode

Peldēšanā Latvijas kausa II posmā - 4 medaļas

13. -14. oktobrī Jelgavā norisinājās Latvijas kausa II posms peldēšanā – Jelgavas atklātais čempionāts. Kopumā starp turpat vai 350 dalībniekiem – 14 Valmieras Sporta skolas audzēkņi. Medaļas izcīnīt izdevās vien diviem audzēkņiem, abiem esot 14-18 gadu vecuma grupā, Redam Rullim un Emīlijai Strazdiņai.

Lasīt tālāk...

1. vieta 200m brīvais stils, 3. vieta 50m brīvais stils – Emīlija Strazdiņa.

1. vieta 50m brīvais stils, 1. vieta 200m brīvais stils – Reds Rullis.

Jau šīs nedēļas nogalē - 20. un 21. oktobrī, Valmierā norisināsies Valmieras novada atklātais čempionāts (Valmieras Peldbaseinā).

Badmintonisti startē Pasaules U19 čempionātā

Mūsu badmintona nodaļas audzēkņi, trenera Anda Bērziņa trenētie – Dārta Alise Demitere un Rihards Žugs devās uz ASV, lai startētu Pasaules U19 čempionātā. Čempionāts norisinājās no 24. septembra līdz 8. oktobrim. Komandu konkurencē Latvijas U19 izlase ierindojās 35. vietā ar uzvaru pār Taiti komandu. Apakšgrupā Latvijas izlase tikās ar Polijas, Anglijas, Malaizijas un Austrijas komandām. Šajās spēlēs Latvijas komanda piedzīvoja zaudējumus.

Lasīt tālāk...

Sieviešu vienspēles individuālajā turnīrā veiksmīgi sākās Dārtai Alisei Demiterei, kura divos setos pārspēja Trinidadas un Tobago sportisti Amara Joachim, tomēr nākamajā spēlē piekāpās čehu spēlētājai Lucie Krulová, kura Victor Lavia International, nonāca līdz pusfinālam.

Aicinājām Dārtu dalīties iespaidos par piedzīvoto: “Noteikti nospēlēju daudz labāk kā biju plānojusi, ieguvu savu pirmo uzvaru vienspēlēs un esmu arī apmierināta ar citu spēļu rezultātiem. Pirmo reizi arī uzspēlēju pret Āzijas valstu spēlētājiem, kas ieguva pilnīgi visas godalgotās vietas, tāpēc šī noteikti bija ļoti lieliska pieredze man. Kā arī šīs sacensības man iedeva motivāciju trenēties vairāk un izcīnīt vairāk uzvaras tikpat nozīmīgās sacensībās."

Rihards Žugs visās individuālā turnīra spēlēs pierādīja teicamu cīņas garu un priekšzīmi citiem, jo aizvadīja ļoti labas spēles pret augstu izliktiem spēlētājiem. Izloze nebija veiksmīga un pretī visās spēlēs tika ielozēti ļoti spēcīgi pretinieki. Dubultspēlēs, kuras viņš spēlēja pārī ar rīdzinieku Edžu Meirānu pretī stājās ar 13. numuru izliktie kanādieši Kang Hai King/Low Han Chen. Vienspēlēs pretinieks bija Polijas spēlētājs Mateusz Golaz un jauktajās dubultspēlēs kanādiešu pāris Michael JI/Emily XIA.

Rihards Žugs dalību čempionātā komentē šādi: “Saprotams, ka dalība Pasaules čempionātā ir ļoti vērtīga un neatkārtojama pieredze, interesanti uzspēlēt pret pasaules labākajiem sportistiem un būt to starpā. Kopumā teiktu, ka ļoti izdevies turnīrs, kaut arī uzvaras nenāca tik daudz kā gribētos, tomēr spēlēt šāda līmeņa turnīros ir ļoti vērtīgi. Šo noteikti var izmantot kā motivāciju turpmākai izaugsmei.”

Reds Rullis startē Pasaules kausa 1. posmā

World Aquatics jaunās gada sezona pirmajā pasaules posmā, kas no 6. līdz 8. oktobrim norisinājās Berlīnē startēja 8 latvieši. Arī Valmieras vārdu Pasaulē nesa mūsu peldēšanas nodaļas audzēknis un Valmieras novada sporta vienības sportists – Reds Rullis. Reds startēja 3 distancēs brīvajā stilā un vienā – tauriņstilā. 

Lasīt tālāk...

50m brīvais stils 38. vieta (rez 23.73)

100m brīvais stils 42. vieta (rez 51.67)

200m brīvais stils 35. vieta (rez 1:55.86)

100m tauriņtils 34. vieta (rez 56.77)

Valmierā aizvadīts FZ Forza kausa 2. posms

Aizvadītās nedēļas nogalē (07. – 08.10.), Valmierā norisinājās FZ Forza Latvijas kausa 2. posms jauniešiem 2023. Sacensībās uzvarētāji tiek noteikti četrās meistarības grupās, vecumā no 9 līdz 19 gadiem. Meistarības grupas tiek noteiktas vadoties pēc Latvijas badmintona federācijas reitinga – Dimanta līga (jauktas vecuma grupas), Zelta līga (jauktas vecuma grupas), Bronzas līga (jauktas vecuma grupas) un Iespēju līga (U9 un U11). Valmieras Sporta skolas audzēkņi pārstāvēja visas iepriekš nosauktās meistarības grupas, tostarp arī izcīnot godalgotas vietas. 

Lasīt tālāk...

Zēnu vienspēlēs U11 grupā:

1.vieta Valters Karāns


Meiteņu vienspēles U11 grupā:

1.vieta Tīna Luīze Frinde

4.vieta Enija Zariņa


Meiteņu vienspēles U9 grupā:

1.vieta Undīne Muskova


Zēnu vienspēles U9 grupā:

1.vieta Roberts Ceriņš

2.vieta Kārlis Laizāns


Jauktās dubultspēles Bronzas līgā:

4.vieta Artūrs Zeps/Mairita Einberga


Zēnu vienspēles Bronzas līgā:

2.vieta Artūrs Zeps


Zēnu dubultspēles Dimanta līgā:

3.vieta Rolands Bratčikovs/Rūdolfs Andersons


Meiteņu vienspēles Zelta līgā:

1.vieta Laine Eglīte


Meiteņu dubultspēles Dimanta līgā:

3.vieta Laine Eglīte/Karolīna Sprice


Meiteņu dubultspēles Zelta līgā:

4.vieta Linda Romanovska/Mairita Einberga

Līga Dzene un Aigars Belasovs saņem apbalvojumu "Balva izglītībā 2023"

6. oktobrī norisinājās “Balva izglītībā 2023”, Valmieras novadā tika sveikti pedagogi, sakot paldies par ieguldīto darbu sabiedrības labā. 

Pasākumā godināja arī profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestāžu pedagogus, trenerus un vadītājus. Tostarp mūsu, Valmieras Sporta skolas direktori Līgu Dzeni un florbola treneri Aigaru Belasovu. 

Direktores Līgas sasniegto raksturo šādi teikumi: “Panākumi nav nejaušība. Tas ir smags darbs, neatlaidība, mācīšanās, upurēšanās un galvenais , mīlestība pret to, ko dari vai mācies darīt. “ /Pele/

Savukārt, trenerim Aigaram Belasovam darbā ar jaunajiem florbolistiem vēlam Latvijas basketbola izlases trenera Luka Banki vārdus: “Trenera darbs ir izstrādāt komandas stratēģiju, parādīt virzienu un padarīt spēlētājus maksimāli autonomus. Viņi ir tie, kuri laukumā pieņam lēmumus un rīkojas, treneris viņu vietā to nevar izdarīt”. /Luka Banki/

Foto Raivo Sarelainens

185 jaunie audzēkņi iestartē Valmieras Sporta skolā

Šogad mācības profesionālās ievirzes izglītības sporta programmās no jauna uzsāk 185 sportisti, 7 sporta veidos, 11 grupās – BMX riteņbraukšanā, florbolā, futbolā, hokejā, orientēšanās sportā, peldēšanā un vieglatlētikā. Šobrīd profesionālo vai interešu izglītību Sporta skolā apgūst 1300 audzēkņi.

5. oktobra vakarā J. Daliņa stadiona manēžā satikās 2023./2024. mācību gadā jaunuzņemtie audzēkņi, lai kopīgi iepazītos viens ar otru, pārbaudītu savas sportiskās spējas un sacensību gaisotnē iestartētu Valmieras Sporta skolā. Katrs dalībnieks sacensību noslēgumā saņēma diplomu un piemiņas balviņu - atstarotāju. Cerībā, ka šo varēsim ieviest kā tradīciju ik gadu, lai jaunajos audzēkņos radītu piederības un patriotisma sajūtu VSS. 

Foto Elīza Bērziņa

U11 hokejisti veiksmīgi uzsāk sezonu

Sākoties oktobrim U11 grupas hokejisti devās uz Rīgu, kur aizvadīja izbraukuma turnīru U11 A grupā. Jaunie hokejisti aizvadīja trīs spēles, visas uzvarot ar attiecību 12:1, un šobrīd turnīra tabulā ieņemot 3. vietu. 

Apsveicam jaunos spēlētājus un lepojamies ar sasniegumu! 

Foto ilustratīvs

BMX sezona tuvojas noslēgumam

Aizvadītajās brīvdienās, noslēdzot septembra mēnesi, noslēdzās arī Crystal Dent BMX Latvijas kausa posmu izcīņa, ar 10. posmu Ādažu novada Kadagā. Un dienu vēlāk, kā ierasts BMX sacensībām norisinoties divu dienu garumā, 1. oktobrī sportisti sacentās par Ādažu novada BMX kausu.

Lasīt tālāk...

30.09.

G6 

2. vieta Amanda Buliņa

3. vieta Keitija Rebeka Lūse 

G 9-10

2. vieta Ieva Višņevska

3. vieta Adrija Štromberga

G11-12

3. vieta Karlīna Ieviņa

G13-14

2. vieta Katrīna Bergsone

3. vieta Elza Valdmane

B6

2. vieta Rūdolfs Freivalds

Pro Open Women

1. vieta Adelīna Kārkliņa

Pro Open Men

2. vieta Mārtiņš Emīls Treimanis – AKSSC

3. vieta Rinalds Jānis Kārkliņš – AKSSC

01.10.

Cr Pro

3. vieta Roberts Treimanis – VSS treneris

G6

1. vieta Keitija Rebeka Lūse 

G7-8

3. vieta Enija Kaugare

G9-10

2. vieta Adrija Štromberga

G11-12

2. vieta Tīna Štefenberga

G15+

1. vieta Adelīna Kārkliņa

B8

1. vieta Kristaps Lūsis

2. vieta Jānis Niedre

B13-14

2. vieta Rodrigo Ābols

Men OPEN

2. vieta Mārtiņš Emīls Treimanis – AKSSC

3. vieta Rinalds Jānis Kārkliņš - AKSSC

Foto Sanda Balode

Orientieristi noslēdz gada svarīgāko sacensību posmus

Orientieristi septembri noslēdza divās sacensībās – Latvijas orientēšanās čempionātā naktī un Siguldas rudenī 2023. 29. septembrī norisinājās pēdējais sezonas Latvijas čempionāts, kurā pulcējās ap 200 sportistu. Un dienu vēlāk, 30. septembrī, 51. reizi notika orientēšanās sacensības Siguldas rudens, kas vienlaicīgi bija arī pēdējais Latvijas kausa posms. Arī mūsu audzēkņi abas dienas devās uz sacensībām un veiksmīgi startēja.

Lasīt tālāk...

Latvijas orientēšanās čempionāts naktī 

1. vieta Sandija Rumba W16

4. vieta Marta Vaļģe W14

Siguldas rudens 2023

3. vieta Sandija Rumba S16

4. vieta Adrians Moruzs V12

8. vieta Daina Dzvinko S10

8. Marta Vaļģe S14

Foto Jānis Zilvers

Valmieras Sporta skolas sezonas atklāšanas sacensības peldēšanā

29.09. norisinājās VSS sezonas atklāšanas sacensības peldēšanā - Valmieras Sporta skolas audzēkņiem, lai noskaidrotu labākos skolas sportistus, divās vecuma grupās – 2011.g. dzimuši un jaunāki, 2010.g. dzimuši un vecāki. Visvairāk zelta medaļas, un līdz ar to arī par sacensību absolūto uzvarētāju kļuva Emīlija Strazdiņas ar izcīnītām 4 zelta medaļām, viņai sekoja Reds Rullis ar 3 zelta medaļām un 1 sudraba. Trešo vietu ieņēma Kalvis Viļums ar trīs zelta medaļām.

Lasīt tālāk...

1. vietu ieguvēji

Emīlija Strazdiņa (2010 un vecāki) 50m tauriņstils, 50m brass, 50m uz muguras, 50m brīvais stils

Reds Rullis (2010 un vecāki) 50m tauriņstils, 50m brass, 50m brīvais stils

Kalvis Viļums (2011 un jaunāki) 50m brass, 50m uz muguras, 50m brīvais stils

Liene Evelīna Skrabe (2011 un jaunāki) 50m tauriņstils, 50m uz muguras

Karlīna Mežale (2011 un jaunāki) 50m brass, 50m brīvais stils

Rihards Eltermanis (2011 un jaunāki) 50m tauriņstils

Alberts Hmeļevskis (2010 un vecāki) 50m uz muguras

2. vietu ieguvēji

Karlīna Mežale (2011 un jaunāki) 50m tauriņstils, 50m uz muguras

Nikola Mačulāne (2010 un vecāki) 50m tauriņstils, 50m brīvais stils

Liene Evelīna Skrabe (2011 un jaunāki) 50m brass, 50m brīvais stils

Amēlija Nikola Vīksna (2010 un vecāki) 50m brass

Estere Mačulāne (2010 un vecāki) 50m uz muguras

Andris Pružinskis (2011 un jaunāki) 50m tauriņstils, 50m brīvais stils

Reds Rullis (2010 un vecāki) 50m uz muguras

Alberts Hmeļevskis (2010 un vecāki) 50m tauriņstils, 50m brass, 50m brīvais stils

Rihards Eltermanis (2011 un jaunāki) 50m brass, 50m uz muguras

3. vietu ieguvēji

Amēlija Nikola Vīksne (2010 un vecāki) 50m tauriņstils, 50m uz muguras, 50m brīvais silts

Raivo Noviks (2010 un vecāki) 50m tauriņstils, 50m brass, 50m uz muguras, 50m brīvais stils

Elizabete Ņičipore (2011 un jaunāki) 50m tauriņstils, 50 brass

Daryna Holod (2011 un jaunāki) 50m uz muguras, 50m brīvais stils

Nikola Mačulāne (2010 un vecāki) 50m brass

Martins Bērzs (2011 un jaunāki) 50m brass

Gustavs Cilenbergs (2011 un jaunāki) 50m uz muguras

Rihards Eltermanis (2011 un jaunāki) 50m brīvais stils

Foto Roberts Voskāns

Valmierieši plūc laurus Igaunijā

Sindi ciematā (netālu no Pērnavas) notika sacensības par godu Igaunijā pirmās labiekārtotās airēšanas slaloma trases iekārtošanai. Sacensībās piedalījās arī Latvijas un Somijas airētāji, kuru vidū neiztrūkstoši bija airētāji no Baltijas labiekārtotākās – Valmieras trases. Viesi, tai skaitā mēs, valmierieši, ļoti atzinīgi novērtējām igauņu kolēģu šovasar paveikto ceļā uz mērķi, lai ne tikai pie mums, bet arī Igaunijā būtu labiekārtota trase mūsu azartiskajam sporta veidam. 

Lasīt tālāk...

Jautri tekošajā straumē igauņu kolēģi bija iekārtojuši spraigu un āķīgu distanci, kas rindai dalībnieku sagādāja grūtības, bet sacensībām piešķīra īpašu dinamismu. Šādi apstākļi nebūt netraucēja Valmieras airētājiem un tie parādīja atzīstamu sniegumu. 

K-1 laivu klasē vīriešiem U16 grupā visas godalgotās vietas Valmieras Sporta skolas airētājiem – pirmais Mārtiņš Šteinbergs, otrais Renārs Frejs, trešais Namejs Brūns. Mārtiņš pirmais arī absolūtajā jauniešu konkurencē Junior Open  šajā laivu klasē, bet Renārs trešais.

C-1 laivu klasē vīriešiem absolūtajā vērtējumā (Open) valmierieši aizņēma visu goda pjedestālu. Pirmais Emīls Varslavāns, otrais Krišs Ozols, trešais Matīss Sils. Matīss bija ātrākais U16 grupā, bet Emīls ātrākais absolūtajā Junior Open grupā šai laivu klasē.

Informāciju sagatavoja L. Bečers

Inga Dzene atgriezusies no treneru tālakizglītības programmas ASV

Mūsu vieglatlētikas trenere Inga Dzene nupat kā ir atgriezusies no starptautiskās treneru tālāk izglītības programmas ICECP-USOPC 2023-2024, kuru organizē Starptautiskā Olimpiskā komiteja, sadarbībā ar Delaweras Universitāti. Mācības kopumā norisinās no 2023. gada aprīļa līdz 2024. gada aprīlim. Pēc intensīviem attālinātiem kursiem no šī gada aprīļa līdz augustam, sekoja klātienes mācības ASV. Kopumā projektā piedalās 35 valstis – no katras valsts viens speciālists (treneris). Septembra mēnesi aizvadīja un savas zināšanas papildināja vairākās vietās - U.S. Olympic & Paralympic Training Center(Colorado Springs), Arizonas State University (Phoenix), University of Delawere (Newark). Programmas noslēgums gaidāms 2024. gada aprīlī Lozannā, Šveicē. 

“Esmu gandarīta, ka man ir dota tāda iespēja piedalīties šajā projektā! Īpaši pēdējais mēnesis bijis pilns ar daudz jaunām zināšanām, iespaidiem, cilvēkiem un emocijām. Liela pievienotā vērtība ir pieredzes apmaiņa, jauni kontakti tiekoties ar citu valstu treneriem. Šis projekts man palīdz augt ne tikai kā speciālistam (trenerim), bet arī kā personībai!” Tā Inga komentē līdz šim piedzīvoto. 

6 medaļas VSS audzēkņiem skrējienā "Apkārt Lielezeram 2023"

Jau septīto reizi lieli un mazi skrējēji pulcējās Limbažos, Lielezera pludmalē, lai piedalītos skrējienā “Apkārt Lielezeram 2023”. 24. septembra rītā uz starta tikās arī mūsu audzēkņi un godam aizstāvēja Valmieras vārduizcīnot vienu zelta, trīs sudraba medaļas un divas bronzas godalgas.

2. vieta Daniels Šimaņecs (6km-JV)

2. vieta Dāvis Bergs (1,2km-VB4)

2. vieta Valters Ločmelis (0,6km)

3. vieta Elīza Krista Kiršblūma (6km-JS) (3. vieta arī sieviešu kopvērtējumā) 

3. vieta Reinis Feldmanis (6km-JV)  

Rainers Zviedris noslēdz LVM MTB sezonu ar 2. vietu kopvērtējumā

Latvijas Valsts mežu MTB seriāla sezona ir noslēgusies. Cīņa par sezonas kopvērtējumu izšķīrās pēdējā finālposmā – Ogres zilajos kalnos ļoti lietainos laika apstākļos, braucēji šo nodēvēja par SPA posmu, jo lietus laikā trases kļuva slidenas un dubļainas. Kopvērtējumā Rainers Zviedris, kurš ir Valmieras Sporta skolas audzēknis un Valmieras novada sporta vienības sportists izcīnīja 2. vietu, bet savā, junioru grupā, kļuva par divkārtējo čempionu pusmaratona distancē.   

Foto Egons Ansbergs

Badmintona nodaļas audzēkņi piedalās YONEX LABL Sigulda Open

Siguldas sporta centrā 24. septembrī norisinājās Yonex LABL Sigulda Open 2023. Uz badmintona turnīru devās 24 VSS audzēkņi. Tostarp, izdevās arī izcīnīt pāris medaļas. 

Sieviešu vienspēlēs B grupa - Sofija Kristīne Puķīte 3.vieta

Sieviešu dubultspēles B grupa - Linda Romanovska/Mairita Einberga 3.vieta

Meiteņu vienspēles U13 - Rūta Straumīte 3.vieta

Meiteņu vienspēles U15 - Linda Romanovska 1.vieta

Zēnu vienspēles U11 - Justs Kājiņš 1.vieta

Vīriešu dubultspēles A grupa - Rūdolfs Andersons/Pauls Eliass Rozenvalds(Jelgava) - 4.vieta. 

Foto no privātā arhīva

Latvijas orientēšanās čempionāts pagarinātajā distancē

24. septembrī Latvijas čempionātu pagarinātajā distancē Turaidas pakalnos un gravās aizvadīja arī orientieristi, sacensībās piedaloties ap 400 dalībniekiem. Arī mūsu audzēkņi piedalījās sacensībās. Šoreiz iegūstot vienu godalgotu vietu. Tomēr sacensību organizatori informē, ka sakarā ar nepareizi izvietoto kontrolpunktu, daļai no sacensību grupām rezultāti tika anulēti. 

Šoreiz uz Valmieru bronzas godalgu pārveda Marta Vaļģe. 

Foto: Latvijas Orientēšanās federācijas mājaslapa

Peldētāji, ar medaļām, atklāj sacensību sezonu

Noslēdzot aizvadīto nedēļu, sacensību sezonu atklāja peldēšanas nodaļas audzēkņi. Latvijas kausa 1. posms norisinājās Ķekavā. Kopumā no Valmieras Sporta skolas uz Ķekavu devās 27 mūsu peldētāji un  izcīnīja teju 20 medaļas. 6 zelta, 6 sudraba un 7 bronzas. Apsveicam peldētājus ar veiksmīgo sezonas sākumu.  

Lasīt tālāk...

1. vieta 

Kristers Ozols, 200m brass (jaunieši)

Reds Rullis, 100m brīvais stils (juniori)

Reds Rullis, 200m komplekss (juniori)

Emīlija Strazdiņa, 100m brass (juniori)

Nikola Mačulāne, 50m tauriņstils (juniori)

Emīlija Strazdiņa, 200m komplekss (juniori)

2. vieta

Alberts Hmeļevskis, 100m brīvais stils (juniori)

Alberts Hmeļevskis, 200m komplekss (juniori)

Nikola Mačulāne, 100m brīvais stils (juniori)

Liene Evelīna Skrabe, 200m brīvais stils (jaunieši)

Daryna Holod, 100m uz muguras (jaunieši)

Karlīna Mežale, 200m brass (jaunieši)

3. vieta 

Emīls Spolītis, 50m uz muguras (juniori)

Gustavs Regnārs Fogels, 100m uz muguras (jaunieši)

Dāvids Daniels Liepiņš, 200m uz muguras (juniori)

Kristers Ozols, 50m brass (jaunieši)

Raivo Noviks, 100m brass (juniori)

Raivo Noviks, 200m komplekss (juniori)

Estere Mačulāne, 50m uz muguras (juniori)

Foto R. Voskāns

Futbolisti uzvar U18 Meistarības grupu

Ar pārliecinošu uzvaru, sezonu ir noslēgusi mūsu Meistarības grupas U18 futbola komanda Valmiera FC/VSS, sezonas kopvērtējumā izcīnot 1. vietu. 

Apsveicam puišus un trenerus - Gati Ērgli un Normundu Zvejnieku.

Badmintona nodaļas audzēķni, ar medaļām, iesāk sacensību sezonu

Atsākoties aktīvai sacensību sezonai badmintonā, arī mūsu audzēkņi aktīvi piedalās sacensībās. 16. septembrī, Baložos norisinājās Zelta Volāna turnīrs, kur 4 reizes uz goda pjedestāla kāda mūsu audzēkņi, un vairākkārt mazliet pietrūka, izcīnot 4. vietu.  

Lasīt tālāk...

A grupā vīriešu konkurencē dubultspēlēs Rihards Žugs 3. vieta

B grupā vīriešu konkurencē vienspēles Rūdolfs Andersons 1. vieta

B grupā sieviešu konkurencē vienspēlēs Sofija Kristīne Puķīte 3. vieta

B grupā sieviešu konkurencē dubultspēlēs Sofija Kristīne Puķīte/Alta Elizabete Kraukle 3. vieta

A grupā sieviešu konkurencē vienspēlēs Dārta Alise Demitere 4. vieta

A grupā sieviešu konkurencē dubultspēlēs Karolīna Sprice/Laine Eglīte 4. vieta

A grupā vīriešu konkurencē dubultspēlēs Rolands Bratčikovs 4. vieta

B grupā sieviešu konkurencē vienspēlēs Linda Romanovska 4. vieta

B grupā sieviešu konkurencē Mairita Einberga/Linda Romanovska 4. vieta

Jāpiebilst, ka jau šonedēļ ASV norisināsies Pasaules Junioru čempionāts badmintonā, uz kuru dosies arī VSS audzēkņi Dārta Alise Demitere un Rihards Žugs. Turēsim īkšķus!

Foto no personīgā arhīva

Orientēšanās nodaļa sacensībās Cēsu Rudenī 2023

Jau 56. reizi Cēsu novadā norisinājās orientēšanās sacensības Cēsu rudens 2023. Divu dienu sacensībās sportisti startēja divās distancēs – garajā distancē un stafetē. Valmieras Sporta skolu pārstāvēja 28 skolas audzēkņi, mājas vedot 3 medaļas individuālajā distancē un 2 komandu stafetē. 

Cēsu Rudens 2023 (16.09.2023.)

1. vieta Daina Dzvinko (W10)

1. vieta Marta Vaļģe (W14)

3. vieta Alberts Dudelis (M8)

Cēsu Rudens – Stafetes 2023 (17.09.2023.)

2. vieta (Elite) - stafetes sastāvā VSS audzēkne, trenere un absolvente

3. vieta (M12) 

3. vieta (W16)

Foto Ojārs Millers

"Cilvēks ir spējīgs sapņot tikai par tādiem mērķiem, ko reāli var sasniegt"

Kopš 2015. gada Latvijā darbojas Augstas klases sportistu sagatavošanas centri (AKSSC), tostarp viens arī Valmieras Sporta skolā. Šādi centri ir izveidoti vietās, kur jau pastāv kvalitatīvas un prasībām atbilstošas sporta bāzes, profesionāli treneri, medicīnas pakalpojumi, kā arī pieejami labi izglītības un sadzīves apstākļi. Valmiera ar treniņu apstākļiem var ļoti lepoties, tāpat kā ar mūsu sportistiem. Viens no tiem, kuru arī aicinājām uz interviju, ir Kristaps Miķelsons, kurš pēdējos gados, papildinot savu talantu ar mērķtiecīgu darbu, ir ne vienu reizi vien izskanējis Latvijas un Starptautiskajās arēnās. Šī gada sezonā, Latvijas izlases sastāvā, Kristaps devās uz Pasaules čempionātu Japāna, jo spēja izpildīt kvalifikācijas normatīvus. Jau no 2019. gada septembra Kristaps bija arī Valmieras AKSSC un tika atbalstīts ceļā pēc panākumiem, līdz, noslēdzot mācības vidusskolā un sacensību sezonu šeit, devās studēt uz ASV. 

Lasīt tālāk...

020. gada intervijā minēji, ka AKSSC esamība Tev ir palīdzējusi un devusi papildus vēlmi strādāt. Pastāsti par to, kādi ir bijuši šie pēdējie 3 gadi un kādus jaunus panākumus esi guvis?

Pēdējos 3 gados ir bijuši gan kāpumi, gan kritumi, bet tāds tas sports ir. Esmu ieguvis apbrīnojamu pieredzi, apceļojis pasauli. Paturot prātā to, ka mana sportista karjera vēl ir tikai pašā ceļa sākumā, esmu ļoti priecīgs un pateicīgs par to, ko sports man ir ļāvis piedzīvot. Pēdējos 3 gados esmu piedalījies Pasaules un Eiropas čempionātos, kas man ir devuši šo pieredzi, ieguvis vairākus nacionālos titulus un spējis nest Latvijas vārdu pasaulē. 

Lai arī Valmiera turpināja mani atbalstīt, rūgtums ir par lēmumu valstiskā līmenī, ka esmu nekonkurētspējīgs un tas ietekmēja manu būšanu AKSSC projektā. Tas likās negodīgi pret mani, manu treneri un peldēšanu, jo tā netiek pietiekami novērtēta. Lai arī Valmieras peldētāji ir guvuši visvairāk panākumus Latvijas Jauniešu un Pieaugušo olimpiādēs. Tomēr šis projekts ļoti palīdzēja gan finansiāli, gan lika justies novērtētam un par to esmu tiešām pateicīgs, un domāju, ka šādi projekti noteikti ir jāturpina, iesaistot vairākus sporta veidus.


Kas ir vērtīgākais, ko tavuprāt, ir devis AKSSC Tavā sportiskajā karjerā?

Kā jau iepriekš pieminēju, finansiālais atbalsts bija galvenais ieguvums. Tas noteikti bija arī visvairāk nepieciešams jaunākā inventāra iegādei, un iespējai doties uz nometnēm un ārpus valsts sacensībām.


Mazliet pastāsti par ceļu līdz izpildīji normatīvus uz Pasaules čempionātu peldēšanā un par dalību tajā. Kas sagādāja grūtības un kas lielāko prieku?

Pēc dalības Pasaules čempionātā īsajā ūdenī (25m peldbaseinā), kas norisinājās decembrī, sapratu, ka esmu spējīgs kvalificēties arī Pasaules čempionātam garajā ūdenī (50m peldbaseinā), tādā veidā arī sākot savu ceļu uz savām pirmajām Olimpiskajām spēlēm, kas 2024. gadā norisināsies Parīzē. Kvalifikācijas laika iegūšana aizņēma diezgan ilgu laiku un prasīja daudz emocijas. 3 mačus pēc kārtas pietrūka vien dažas simtdaļas, bet pēdējos sačos, kuros bija dota pēdējā iespēja izpildīt normatīvu, man izdevās šo laiku sasniegt. 

Dalība Pasaules čempionātā bija viena no labākajām pieredzēm kādu jebkad esmu ieguvis. Sacensību sākums neizdevās kā plānots. Domāju, ka lielu daļu no šīs neveiksmes nospēlēja nervi un pieredzes trūkums, bet beigu beigās biju ļoti lepns, ka spēju savākties un savu labāko distanci (200m komplekss) nopeldēt ar jaunu personīgo rekordu.


Ar visu to, ka esi top peldētājs Latvijā, tomēr kaut kas pietrūkst, lai latvieši cīnītos par medaļām Pasaulē. Kā Tev liekas, kāds faktors to ietekmē? 

Manuprāt, finansiālais faktors peldēšanu Latvijā iedragā vissmagāk. Lai gan pateicoties peldēšanas federācijai šī smagā situācija tiek lēnām risināta, tas aizņems daudz gadus, lai noķertu kaimiņvalstis, piemēram, Lietuvu, kurai ir gan Pasaules čempioni, gan Pasaules rekordi. Bieži vien dzirdu no daudziem Latvijas top peldētājiem, noniecinot Latvijas peldēšanu, sakot, ka mēs nekad nekas nebūsim, un es ticu, ka šāda nostāja visu vēl vairāk pasliktina. Gribētu pats sevi saukt par vienu no tiem retajiem optimistiem, kurš tic, ka Latvijas peldēšana var un būs zināma Pasaulē, ka mēs esam valsts, kura spēj producēt elites līmeņa peldētājus. Manuprāt, mans un manas paaudzes peldētāju mērķis ir aizsākt šo ķēdes reakciju, kas aizsāks Latvijas peldēšanas ziedu laikus.Kas tavā sportiskajā karjerā ir sagādājis vislielākās grūtības, un kas Tev tās ir palīdzējis pārvarēt?

Gribētu teikt, ka man nekad nav bijušas ļoti lielas grūtības sportā, jo vienmēr esmu spējis sev uzstādīt mērķus un būt motivēts. Šad un tad, kad uznāca dažādi lūzuma momenti treniņu procesā vai pēc neveiksmīgiem startiem, galvenie motivātori man vienmēr ir bijuši vecāki. Pateicoties viņiem, esmu bijis spējīgs tikt cauri šiem lūzumiem un sasniegt jaunas virsotnes.Tava trenere ir tava mamma. Kas no tā ir priekšrocība un vai saskati tajā arī kādu mīnusu? 

Dažas no priekšrocībām ir spēja vieglāk uzticēties un zināt, ka saņemšu labāko atbalstu gan treniņos, gan ārpus tiem. Taisnība, ka trenēties man vieglāk ir pie sveša trenera, jo tad ir tā vēlme sevi vairāk pierādīt. Bet noteikti, bez tiem daudzajiem gadiem ko esmu pavadījis baseinā ar mammu, nebūtu iespējams būt pat tuvu tur, kur esmu tagad.Kas šobrīd ir Tavi tuvākie sportiskie mērķi? Kāds ir Tavs lielākais sapnis, ko Tu vēlies piepildīt savā sportista karjerā? 

Šobrīd vienīgais mērķis ir kvalificēties savām pirmajām Olimpiskajām spēlēm Parīzē. Kopējie karjeras mērķi noteikti ir kļūt par stabilu elites peldētāju, kurš ir spējīgs peldēt finālos un cīnīties par medaļām Pasaules un Eiropas čempionātos, un kādu dienu atvest olimpisko medaļu mājās, uz Valmieru.Tik tikko esi absolvējis vidusskolu Latvijā un esi devies uz ASV. Mazliet vairāk pastāsti kur esi, kādi ir Tavi studiju un treniņu plāni.

Jau kopš 7. klases zināju, ka braukšu uz ASV, lai turpinātu trenēties. Noteikti vēlos pateikt paldies Uvim Kalniņam, Jānim Siliņam, Dāgam Breģim par to, ka viņi man, un vēl citiem sportistiem, parādīja šo ceļu pāri okeānam. Pašlaik uzsāku savu pirmo gadu Southern Methodist university, Dalasā, peldot pirmās divīzijas peldēšanas programmā. Studēju fizioloģiju, veselības menedžmentu ar treneru novirzienu. Sporta mērķi ir pilnībā nomainīt treniņu vidi, un uzkāpt uz “nākamo līmeni”, un es ticu, ka šīs krasās pārmaiņas iedos grūdienu pareizajā virzienā. 


Ja netrenētos peldēšanā, ar kādu citu sporta veidu nodarbotos? 

Būtu mēģinājis airēšanu, laikam tāpēc, ka tas arī ir tuvu ūdenim.


Ko vari novēlēt jaunajiem sportistiem? 

Sapņot, un nekādā gadījumā neļaut nevienam ierobežot uzstādītos mērķus un sapņus. Vienmēr būs kāds, kuram cita uzstādītie mērķi liksies nesasniedzami un absurdi, un tieši tie ir tie mērķi, ko tu vari sasniegt. Pats ticu tam, ka cilvēks ir spējīgs sapņot tikai par tādiem mērķiem, ko reāli var sasniegt. Galvenais ir atrast šo mērķi un strādāt uz to.

Valmierā norisinājies Ziemeļvalstu BMX čempionāts un LČ 8. kausa posms

Aizvadītajā nedēļas nogalē (09.-10.09.) Valmierā, Māra Štromberga BMX trasē, norisinājās BMX sacensības. Divu dienu sacensību ietvaros norisinājās Latvijas kausa 8. posms un Ziemeļvalstu BMX čempionāts, kuros piedalījās kupls skaits no Baltijas, Somijas un Norvēģijas. Šīs sacensības bija īpaši apmeklētas no dažādu valstu sportistiem arī dēļ tā, ka sacensībām ir piešķirta C1 kategorija, kas nozīmē, ka sportistiem bija iespēja cīnīties par pasaules ranga punktiem! Valmieras Sporta skolas sportisti godam aizstāvēja priekšrocības savā mājas trasē un plūca laurus gandrīz katrā vecuma grupā! 

Lasīt tālāk...

Nordic Championship, 09.09.2023.

1. vieta (G9) Ieva Višņevska

1. vieta (G11) Tīna Štefenberga

1. vieta (G12) Anna Pedraudze

1. vieta (G15) Adelīna Kārkliņa

1. vieta (Men 17+) Dāvis Kristers Dambītis

1. vieta (Men Elite) Kristens Krīgers (VSS treneris)

1. vieta (Cr 30-39) Roberts Treimanis (VSS treneris)

2. vieta (G9) Adrija Štromberga

2. vieta (G7) Ketija Ādamsone

2. vieta (G13) Elza Kauce

2. vieta (B8) Kristaps Lūsis

2. vieta (B13) Patriks Krauklis

2. vieta (Men Elite) Mikus Dāvids Strazdiņš

3. vieta (G7) Elīze Strazdiņa-Stradiņa

3. vieta (B14) Rodrigo Ābols

3. vieta (B16) Markuss Krauklis

3. vieta (Men 17+) Ralfs Frīdvalds

3. vieta (Men Elite) Kārlis Pedraudzis

Latvijas kausa 8. posms 10.09.2023

1. vieta (G6) Keitija Rebeka Lūse

1. vieta (G15+) Adelīna Kārkliņa

1. vieta (B8) Kristaps Lūsis

1. vieta (B11-12) Anna Pedraudze

1. vieta (Men17+) Dāvis Kristers Dambītis

2. vieta (G7-8) Enija Kaugare

2. vieta (G9-10) Ieva Višņevska

2. vieta (G11-12) Tīna Štefenberga

2. vieta (B6) Roberts Vitenbergs

2. vieta (B13-14) Rodrigo Ābols

2. vieta (Pro Open Men) Kārlis Pedraudzis

3. vieta (G9-10) Adrija Štromberga

3. vieta (G6) Amanda Buliņa

3. vieta (G13-14) Katrīna Bergsone

3. vieta (B6) Rūdolfs Freivalds

3. vieta (B9) Jēkabs Ozols

3. vieta (Pro Open Men) Mārtiņš Emīls Treimanis

Foto Arvis Ertmanis

Rainers Zviedris pārliecinoši noslēdz sezonu

Sestdien (09.09.) aizvadīts Vivus MTB sacensību seriāla pēdējais - 7. posms, kas arī bija sezonas noslēdzošais kopvērtējuma posms un Latvijas čempionāts maratonā. 

Arī Valmieras Sporta skolas audzēknis un Valmieras novada Sporta vienības sportists Rainers Zviedris, konkurentiem neļaujot uzelpot, piedalījās sacensībās. 

Rainers kļuva par sezonas grupas un visas distances kopvērtējuma uzvarētāju ar visiem iespējamajiem, maksimālajiem punktiem, kā arī posma grupas uzvarētāju un 2. vietas ieguvēju distancē, finišējot tikai rata tiesu aiz līdera. Šobrīd Rainers ir arī par divkārtējs Latvijas čempions maratonā junioriem.  

Latvijas čempionāts orientēšanās sportā

Pirmajā septembra nedēļas nogalē, 2. un 3. septembrī, orientēšanās nodaļas audzēkņi un treneri devās uz Miķeļtorni, lai piedalītos Latvijas čempionātā vidējā distancē un stafetē. Mājās VSS audzēkņi devās ar vienu medaļu individuālajā distancē, un vienu godalgotu vietu komandu distancē.

Latvijas čempionāts vidējā distance

3. vieta Sandija Rumba

Latvijas čempionāts stafetē

2. vieta W16 Sandija Rumba, Marta Vaļģe, Gabriela Grase

Foto: Mareks Gaļinovskis

Florbola treneri pilnveido zināšanas Erasmus+ Sport programmā

Ir sācies sadarbības, Erasmus+ projekts, kurā dalību ir ņēmuši trīs mūsu, Valmieras Sporta skolas un Florbola kluba Valmiera florbola treneri – Arvis Kārkliņš, Ivars Laktiņš un Jānis Jansons. Kopā ar projektā iesaistītajiem klubiem ir vēlme attīstīt un pilnveidot treneru zināšanas, veidojot ciešu sadarbību, daloties ar informāciju, zināšanām un prasmēm.  

Lasīt tālāk...

Pirmā projekta kārta norisinājās 02.-03.09.2023., kad mūsu treneri devās uz Somiju, lai tiktos ar pārējiem projekta partneriem – komandu no Tamperes “Koovee Salibandy” un Leipcigas komandu “SC DHfK Leipzig”. Kolēģi no Somijas izklaidēja ar lekcijām un diskusijām, treneriem tika dota iespēja klātienē vērot augstas klases florbola spēli starp Zviedriju un Somiju, tāpat arī bija iespēja piedalīties Koovee elites komandas treniņprocesā. 

Nākamais projekta posms plānots pavasarī, kad mūsu treneri Latvijā uzņems ciemos kolēģus no Somijas un Vācijas.

Foto no personīgā arhīva

Ar vairākām godalgotām vietām aizvadīts Valmieras Garšas Pusmaratons

Septembra pirmajā nedēļas nogalē Valmieras novadā norisinājās Valmieras Garšas Pusmaratons, ar lieliskiem rezultātiem startēja arī Valmieras Sporta skolas audzēkņi.

5km distance (B grupa) 2. vieta Asnate Caune, ar rezultātu 0:23:10

5km distance (B grupa) 2. vieta Miks Gudins, ar rezultātu 0:19:08

5km distance 3. vieta Daniela Supe, ar rezultātu 0:19:42

5km distance (A grupa) 3. vieta Elīza Krista Kiršblūma, ar rezultātu 0:21:00

10km distance 2. vieta Daniela Supe, ar rezultātu 0:41:43

10km distance (jaunieši) 2. vieta Reinis Feldmanis, ar rezultātu 0:37:40

10km distance (jaunieši) 3. vieta Emīls Strazdiņš, ar rezultātu 0:43:36.

Uzsākam Jauno 2023./2024. mācību gada sezonu

31. augustā, viegli svinīgā gaisotnē, pedagoģiskās padomes sēdē aizvadījām iepriekšējo mācību gadu, atskatījāmies uz lielākajiem sasniegumiem un svarīgākajiem notikumiem. Kā arī ievadījām Jauno 2023./2024. darba gadu, suminot jaunos trenerus un aizrautīgi uzklausot sakāmo, ko bija sagaidījuši mūsu viesi. Tāpat kā pērn Valmieras Sporta skolas pasākums norisinājās Jāņa Daliņa stadionā. 

Lasīt tālāk...

Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks pašvaldības vārdā Pateicības pasniedza mūsu treneriem Aivai Miķelsonei un Raitim Ravinskim, par godam nesto Valmieras vārdu plašajā pasaulē, un ar Jauno 2023./2024. gadu sezonu sveica arī Valmieras Sporta skolas direktori un treneri Līgu Dzeni.

Peldēšanas trenerei Aivai Miķelsonei Pateicību izteica par augstvērtīgiem audzēkņu sasniegumiem un Latvijas izlašu dalībnieku sagatavošanu 2022./2023. gada sezonā. 

Vieglatlētikas treneris Raitis Ravinskis šogad priecējis ar ieguldīto darbu un audzēknes Agates Caunes sasniegumiem starptautiska mēroga vieglatlētikas sacensībās. 

Ar šī gada 1. septembri VSS darbu uzsāk vieglatlētikas treneri Reinis Krēgers un Arnis Žviriņš, un izglītības metodiķis Aivars Māliņš, kurš apritē atgriezīs “Skolu sportu”. 

Pašizveidoto aplikāciju BST.COACH prezentēja mūsu jaunais vieglatlētikas treneris Reinis Krēgers. Un ar iedvesmojošu lekciju pie mums ciemos bija ieradies arī viens no pasaules vadošajiem pludmales volejbolistiem  Aleksandrs Samoilovs. Ar pozitīvu ievirzi Aleksandrs dalījās par to kā nezaudēt motivāciju un nepadoties grūtos brīžos ne tikai sportā, bet arī dzīvē. 

Vēlam visiem veiksmīgu un panākumiem bagātu jauno darba sezonu! 

Foto Elīza Bērziņa

Mārtiņš Emīls Treimanis priecē ar sasniegumiem Portugālē

Aizvadītajā nedēļā, Portugāles pilsētā Andaiā, norisinājās 11. un 12. UEC posmi BMX riteņbraukšanā. 

Ar sasniegumiem priecēja Augstas klases sportistu sasniegumu centra sportists un Olafa Lakuča audzēknis – Mārtiņš Emīls Treimanis U23 grupā. 11. posmā izcīnīja 4. vietu un 12. posmā 9. vietu.

BMX braucēji tiekās Mārupē

Sestdien un svētdien (26. – 27. augustā) norisinājās Grand Prix BMX Mārupe sacensības, Mārupes novada Tīrainē. Sestdienas sacensības bija arī 7. Latvijas kausa posms. Šīs sacensības bija īpašas ar to, ka tām ir piešķirta UCI C1 kategorija, tas nozīmē, ka bija iespēja iegūt vērtīgus punktus kvalifikācijai uz Parīzes Olimpiskajām spēlēm. Tādēļ sacensības pārstāvēja ne tikai Baltijas valstu sportisti, bet arī augstas klases braucēji, kuri pārstāvēja Nīderlandi, Kolumbiju, Jaunzēlandi, Vāciju un Čehiju. 

Lasīt tālāk...

26.08.2023.

1. vieta Rinalds Jānis Kārkliņš (U23)

1. vieta Alise Anna Boikova (G15+)

1. vieta Adrija Dārta Siliņa (WU23)

2. vieta Zane Andersone (WU23)

2. vieta Ieva Višņevska (G9-10)

2. vieta Tīna Štefenberga (G11-12)

2. vieta Emīls Mārtiņš Treimanis (U23)

3. vieta Adrija Štromberga (G9-10)

3. vieta Katrīna Bergsone (G13-14)

3. vieta Mikus Dāvids Strazdiņš (Elite) 

3. vieta Kārlis Pedraudzis (U23)

 27.08.2023. 

1. vieta Keitija Rebeka Lūse (G6)

1. vieta Tīna Štefenberga (G11-12)

1. vieta Kristaps Lūsis (B8)

1. vieta Zane Andersone (WU23)

1. vieta Kārlis Pedraudzis (WU23)

2. vieta Reinis Auzāns (B5)

2. vieta Ieva Višņevska (G9-10)

2. vieta Katrīna Bergsone (G13-14)

2. vieta Adrija Dārta Siliņa (WU23)

2. vieta Emīls Mārtiņš Treimanis (WU23)

2. vieta Noa Rafaels Laake (Junior)

3. vieta Jēkabs Ozols (B9)

3. vieta Rinalds Jānis Kārkliņš (WU23)

Tālāk mūsu spēcīgākie braucēji dodas uz Portugāli, kur jau 2. – 3. septembrī norisināsies UEC Eiropas kausa 11. un 12. posms. Un nedēļu vēlāk, 9. un 10. septembrī, Valmierā norisināsies Latvijas kausa 8. posms un Nordic BMX čempionāts.


 Foto Sanda Balode

Agate Caune izcīna dubultuzvaru Eiropas U20 čempionātā

Aizvadītajā nedēļā norisinājās Eiropas U20 čempionāts vieglatlētikā. Šogad par sacensību norises vietu bija izraudzīta Izraēlas pilsēta Jeruzaleme, kas karstuma dēļ, sportistus nelutināja ar patīkamiem laikapstākļiem. No Valmieras Sporta skolas Latvijas izlasi pārstāvēja Raita Ravinska audzēkne Agate Caune un Edvīna Krūma trenētais Ričards Peders. 

Lasīt tālāk...

Ne bez ievērības palika Agates Caunes uznāciens  – 1. vieta 3000m. Jau distances sākumā Agate pārliecinoši ierindojās līderes lomā, un visas distances garumā attālinājās no savām konkurentēm, finišā ieskrienot pirmā par gandrīz pus minūti ātrāk kā 2. vietas ieguvēja no Polijas. Nākamās dienas vakarā, Agate neļāva savām konkurentēm uzelpot 5000m distancē. Arī šajā distancē izcīnot zelta medaļu, vēl pārliecinošāk un ar lielāku pārsvaru, jau pēc starta šāviena Agate ieņēma līderes lomu un ar katru apli attālinoties no sekotājām, un vairākkārt apdzenot pa apli lēnākās skrējējas. 

Ričards Peders sacensību pirmajā dienā startēja 110m/b disciplīnā, ierindojoties 39. vietā, ar rezultātu 14.06, kas ir tikai mazliet sliktāks par viņa personīgo rezultātu 14.03, tas tika uzstādīts Pērnavas stadionā, 19. jūlijā, Baltijas U20 komandu čempionāta ietvaros. Sliktas pašsajūtas dēļ, Ričards diemžēl uz starta neizgāja 200m distancē.

Medaļniece un treneri, svinīgi tika sagaidīti gan Rīgas lidostā, gan arī ierodoties Valmierā pie Valmieras novada pašvaldības, kur arī Agate dalījās ar emocijām un par piedzīvoto Eiropas čempionātā. Nākamais starts Agatei gaidāms Ungārijas pilsētā Budapeštā, kur no 19. līdz 27. augustam norisināsies Pasaules čempionāts 2023. 


Lepojamies!

 Foto Guntis Bērziņš

Latvijas komanda izcīna 2. vietu Valsts Prezidenta balvā

4. un 5. augustā, jau 29. reizi norisinājās Valsts Prezidenta balva, kas vienlaicīgi ir arī Baltijas komandu čempionāts. Latvijas komanda šajās sacensībās izcīnīja 2. vietu, aiz sevis atstājot Lietuvas komandu un piekāpjoties Igaunijas sportistu komandai. 10000m soļošanā augstvērtīgāko sacensību rezultātu, vietējo līdzjutēju priekšā, uzrādīja Arnis Rumbenieks. Valmieras novada sportistiem kopumā izcīnītas 4 medaļas. 

Lasīt tālāk...

1. vieta Arnis Rumbenieks, 10000m soļošana (rez. 40:30.45)

2. vieta Kristīne Siksaliete, augstlēkšana (rez. 1.74m)

2. vieta Jānis Sausais 110m/barjeras (rez. 14.59)

2. vieta 4x100m vīriešu stafete (rez. 40.33), kuras sastāvā arī mūsu Ričards Peders, kopā ar Mikusu Pētersonu, Robertu Jāni Zālīti un Oskaru Gravu


Apsveicam mūsu sportistus ar rezultātiem un būšanu Latvijas izlasē! 

 Foto Arvis Ertmanis

Zināms Latvijas izlases sastāvs dalībai 29. Valsts Prezidenta balvas izcīņai

Šajā nedēļas nogalē 4. un 5. augustā Valmierā tiksies spēcīgākie Latvijas vieglatlēti, jo Jāņa Daliņa stadionā norisināsies 29. Valsts Prezidenta balvas izcīņa. 

Nosaukts Latvijas izlases sastāvs dalībai “Prezidenta balva 2023”, kas vienlaikus ir arī Baltijas komandu čempionāts. 

Arī Valmieras Sporta skolas un Valmieras novada sportisti cīnīsies par čempionāta tituliem

Lasīt tālāk...

Marta Luīze Pētersone - 5000m

Madara Bērziņa – tāllēkšana

Kristīne Siksaliete – augstlēkšana

Jānis Sausais – 110m barjeras

Valters Jansons - augstlēkšana

Arnis Rumbenieks – 10000m soļošana

Arnis Žviriņš – lodes grūšana

Ričards Peders – 4x100m

 Foto Guntis Bērziņš

Noslēdzies Eiropas Jaunatnes Olimpiskais festivāls - Maribora2023

Aizvadītajā nedēļā noslēdzās Eiropas Jaunatnes olimpiskais festivāls 2023 Slovēnijas pilsētā Mariborā. No Valmieras novada startēja Emīlija Strazdiņa un Alberts Hmeļevskis peldēšanā no Valmieras Sporta skolas, kuri uz Slovēniju devās ar treneri Aivu Miķelsoni. Novadu pārstāvēja arī Loreta Bērziņa augstlēkšanā no Rūjienas Sporta skolas.

Lasīt tālāk...

Emīlija Strazdiņa

50m brīvais stils – 30. vieta

100m brīvais stils – 36. vieta

200m brīvais stils – 42. vieta

200m komplekss – 23. vieta

Alberts Hmeļevskis

50m brīvais stils – 35. vieta

100m brīvais stils – 41. vieta

200m brīvais stils – 36. vieta

Abi mūsu peldētāji startēja arī jauktajās stafetēs

4x100m brīvais stils 20. vieta

4x100m komplekss 26. vieta

Apsveicam arī mūsu novadnieci Loretu Bērziņu ar sasniegto 12. vietu augstlēkšanā.

Foto LOK/Edijs Pālēns/LETA

2023. gada Latvijas čempionātā vieglatlētikā valmieriešiem 3 čempiona tituli

Divu dienu garumā (29.-30.07.), Jāņa Daliņa stadionā norisinājās 102. Latvijas čempionāts vieglatlētikā. Valmierā tika noskaidroti 39 čempioni, katrs savā disciplīnā. Sacensību rezultāti priecēja, Valmieras Sporta skolas un Valmieras vieglatlētikas kluba sportisti izcīnīja kopumā 13 medaļas. 3 zelta medaļas, 5 sudraba medaļas un 5 bronzas medaļas. 

Lasīt tālāk...

1. vieta Agate Caune 1500m

1. vieta Kristīne Siksaliete augstlēkšana

1. vieta Jānis Sausais 110m barjeras

2. vieta Elīna Ringa kārtslēkšana

2. vieta Ričards Peders 200m

2. vieta Arnis Rumbenieks 10000m soļošana

2. vieta Krista Ķepīte, Paula Lužinska, Pērle Austra Veide, Kristīne Siksaliete 4x100m stafete

2. vieta Aleksandrs Madijarovs, Marta Lindberga, Daniels Šimaņecs, Paula Lužinska, 4x100m jauktā stafete

3. vieta Madara Bērziņa tāllēkšana

3. vieta Valters Jansons augstlēkšana

3. vieta Kristīne Siksaliete lodes grūšana

3. vieta Arnis Žviriņš lodes grūšana

3. vieta Arnis Žviriņš diska mešana

Foto Guntis Bērziņš

Kristaps Miķelsons, ar jaunu personīgo rekordu, noslēdz Pasaules čempionātu peldēšanā

Kristaps Miķelsons šobrīd atrodoties Japānas pilsētā Fukuokā, aizvadījis šī gada svarīgākās sacensības – Pasaules čempionātu peldēšanā. Kristaps čempionāta ietvaros peldēja divās distancēs – 400m un 200m kompleksā. 400m Miķelsons starp visiem dalībniekiem ierindojās tabulas apakšgalā. Taču 200m kompleksā Kristaps uzlaboja savu personīgo rekordu, distanci veicot 2:03,38, ieņemot 29. vietu, 49 sportistu konkurencē.

Apsveicam Kristapu un viņa treneri Aivu Miķelsoni! Lepojamies!

Foto Arvis Ertmanis

BMX sacensību sezona aktīvi turpinās

BMX sacensību sezona rit pilnā sparā. Aizvadītajā nedēļas nogalē, 22.-23. jūlijā BMX braucēji pulcējās Vecpiebalgā, lai aizvadītu Latvijas kausa 6. posma sacensības un SK Vecpiebalga BMX kausu. Jaunāko grupu, Sporta skolas braucēji vairākkārt izcīnīja godalgotas vietas. 

Lasīt tālāk...

Crystal Dent BMX Latvijas kauss:

2. vieta Adrija Štromberga (G9-10)

3. vieta Ernests Cīrulis (B6)

3. vieta Krišjānis Kalniņš (B8)

SK Vecpiebalga BMX kauss:

1. vieta Anna Pedraudze (B11)

2. vieta Amanda Buliņa (G6)

3. vieta Krišs Ivanovs (B9)

Foto Sanda Balode

Ventspils triatlonā VSS audzēknei 2. vieta

23. jūlijā Latvijas kausa 8. posms triatlonā norisinājās Ventspilī. Tālo ceļu uz Ventspili mēroja arī mūsu triatlona nodaļas audzēkņi.

Valmieras Sporta skolas audzēkne Elizabete Ņičipore F11 vecuma grupā izcīnīja 2. vietu. 

Vieglatlētiem medaļām bagāta nedēļas nogale

LVS x Sportland kausa 6. posms norisinājās Valmieras, Jāņa Daliņa stadionā. Sacensībās piedalījās spēcīgākie Latvijas vieglatlēti. Tostarp arī Valmieras Sporta skolas audzēkņi, Augstas klases sportistu sagatavošanas centra vieglatlēti un Valmieras novada Sporta vienībā iekļautie sportisti. Mūsu sportisti kopā izcīnīja 3 zelta, 2 sudraba un 1 bronzas medaļu. 

Lasīt tālāk...

1. vieta Agate Caune, 1500m

1. vieta Madara Kļavniece, 300m

1. vieta Madara Bērziņa, tāllēkšana

2. vieta Valters Jansons, augstlēkšana

2. vieta Karlīna Ansviesule, augstlēkšana

3. vieta Agate Lāce, augstlēkšana

Paralēli vēl divas sacensības norisinājās divu dienu garumā – Valmieras daudzcīņa 2023 un Valmieras novada atklātais čempionāts. Daudzcīņu sacensībās Valmieras Sporta skolas audzēkņiem 1 zelta medaļa U16 grupā, 1 sudraba U18 grupā un 2 trešās vietas U18 vecuma grupā. 

1. vieta Dāvis Bāliņš, desmitcīņa U16

2. vieta Reds Šmits, desmitcīņa U18

3. vieta Marta Lindberga, septiņcīņa U18

3. vieta Miks Gudins, desmitcīņa U18

Valmieras novada atklātajā čempionātā Daniela Supe izcīnīja bronzas godalgu 800m distancē.

Foto Guntis Bērziņš

Rainers Zviedris triumfē MTB XCO olimpiskajā krosā

Latvijas čempionāts MTB XCO olimpiskajā krosā 23. jūlijā norisinājās dabas parkā Ogrē – Ogres Zilajos kalnos.

U18 vecuma grupā, vīriešu konkurencē pirmo vietu ieguva Rainers Zviedris, kurš ir Valmieras Sporta skolas audzēknis un jaunizveidotās Valmieras novada Sporta vienības dalībnieks. Jāpiemin arī brāļa Kristera Zviedra 6. izcīnītā vieta U16 jauniešu konkurencē.

Valmieras pilsētas 740. dzimšanas dienas svētku gājiens "Valmiera lepojas"

Aizvadītajās brīvdienās Valmiera svinēja savu 740. dzimšanas dienu. Kā ierasts, svētku ietvaros norisinās svētku gājiens “Valmiera lepojas”, un arī šis gads nebija izņēmums, kad mēs, Valmieras Sporta skola, devāmies gājienā, jo arī mēs lepojamies ar savējiem! 

Vēlamies teikt paldies visiem treneriem, audzēkņiem un viņu vecākiem, kuri gatavojās, lai pārstāvētu VSS un sporta veidu klubus svētku gājienā. Kā vienmēr, bijāt lieliski, ne tikai sportiskā vidē, bet arī Valmieras ielās. 

Tāpat vēlamies teikt paldies pilsētai par svētkiem!

Noslēgušies Baltijas U18 un U20 komandu čempionāti vieglatlētikā

Baltijas U20 komandu čempionāts vakardien, 19.07.2023., norisinājās Igaunijas pilsētā Pērnavā. Iepriekš jau ziņojām, ka čempionāta komandas sastāvā tika iekļauti arī mūsu audzēkņi. Mūsējiem 6 medaļas, kas šajā čempionātā palīdzēja Latvijas komandai izcīnīt 2. vietu, piekāpjoties Igaunijas komandai. 

Lasīt tālāk...

Madara Bērziņa 2. vieta tāllēkšana

Ričards Peders 1. vieta 110m/b, 3. vieta 100m

Valters Jansons 2. vieta augstlēkšana

Dāvids Litovčenko 3. vieta 4x100m stafetes sastāvā

Jorens Miķelsons 3. vieta tāllēkšana

15.07. norisinājās arī Baltijas U18 komandu čempionāts, kur gan Latvija diemžēl ierindojās vien 3. vietā. Latvijas punktu labā startēja un 3. vietu 4x100m jauktās stafetes sastāvā ieguva Ralfs Tomsons, un Paula Lužinska, kura startēja 4x400m jauktajā stafetē, iegūstot 3. vietu.

Foto Arvis Ertmanis

Agate Caune Dimanta līgā labo Latvijas rekordu 3000m

Trenera Raita Ravinska audzēkne Agate Caune nebeidz pārsteigt. Ar mērķtiecīgu darbu un pārliecinošiem rezultātiem Agate debitēja Dimanta līgā. Kur pierādīja, ka ir spējīga ne tikai stāties uz kopīga starta, bet arī kopīgi finišēt, ar garo gabalu skrējējām no tādām valstīm kā Kenija, Etiopija un  Ugandas. Agate skrējiena finišā ierindojās 7. vietā, ar rezultātu 8:39,78, labojot Latvijas rekordu pieaugušo konkurencē, kas iepriekš piederēja J. Prokopčukai (8:42,86). Un šobrīd tas ir arī otrais visu laiku labākais Eiropas U20 rezultāts šajā distancē! 

Lepojamies ar Agates sasniegumiem! 

Sanda Lapiņa startē Eiropas un Pasaules līmeņa orientēšanās sacensībās

Atgriezusies pēc aizvadītajām gada svarīgākajām sacensībām - Eiropas Jauniešu čempionāta Bulgārijā un Pasaules Junioru čempionāta Rumānijā, Sanda Lapiņa beidzot var palaist emocijas un doties pelnītā atpūtā.

Labākie rezultāti:

EYOC sprinta distancē - 18. vieta

JWOC garajā distancē - 39. vieta.

Lasīt tālāk...

Sandas komentārs par sacensībās pieredzēto: 

"Mana galvenā atziņa pēc sacensībām ir tāda, ka es varu. Es esmu spējīga noskriet distanci bez kļūdām un es esmu spējīga konkurēt uz patiešām labām vietām, bet man vēl ir nepieciešams liels darbs, ne tikai fiziski, bet arī mentāli. Jau iepriekšējos mēnešos pirms Eiropas čempionāta parādījās stress, līdz ar to miega problēmas, apetītes zudums, garstāvokļa maiņas, utt. Kad EYOC nesasniedzu iecerētos rezultātus, bija sajūta, ka viss darbs izmests miskastē un jēgas turpināt censties vienkārši nav. Vienīgā lieta, kas mani veda uz priekšu bija JWOC meža stafete, jo tiešām cerēju uz vietu pirmajā komandā. Tas arī nesagāja. Vidējās distances finišā izlases trenere sagaidīja finišā ar pārmetumiem par manām orientēšanās prasmēm un pēc tam viss sagruva. Man būtu jāpriecājas par garo distanci, jo 39.vieta ir labs rezultāts, bet es zinu, ka varēju daudz labāk, jo es nevarēju sevi piespiest dot maksimumu, skriet ātrāk, jau biju padevusies. Izklausās ļoti negatīvi, bet esmu guvusi milzu motivāciju un apziņa, ka tu esi uz to spējīgs un vēl ir divi gadi, manuprāt, ir pats svarīgākais. Šosezon vairs nekas daudz nav palicis, tikai Latvijas sacensības un JEC Beļģijā, gatavošanās nākošajai sezonai."

Foto www.jwoc2023.ro

VSS peldētāji startēs Eiropas jaunatnes Olimpiskajā festivālā 

Šī gada 23. – 29. jūlijā norisināsies Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiskais festivāls Maribora 2023. Slovēnijas pilsētā Mariborā Latvija tiks pārstāvēta 48 sportistu sastāvā, astoņos sporta veidos. 6. jūlijā tika nosaukta EYOF2023 Maribora Latvijas komandas delegācija, kā sastāvā redzami arī Valmieras Sporta skolas pārstāvju vārdi. 

Olimpiskajā festivālā VSS, Valmieru un Latviju pārstāvēs peldētāji – Emīlija Strazdiņa, Alberts Hmeļevskis un trenere Aiva Miķelsone.

Nosaukts sastāvs Baltijas U18 un U20 čempionātiem

Kamēr dažos sporta veidos sacensības noris pilnā sparā, citos sportisti jau atpūšas un bauda vasaru, tikmēr vieglatlēti gatavojās Baltijas U18 un U20 čempionātiem, kas arī ir vienas no noslēdzošajām vasaras sacensību sezonas sacensībām. Latvijas izlases sastāvu, sportistus un trenerus, uz Baltijas čempionātiem apstiprina Latvijas Vieglatlētikas savienības treneru komisija. Izlases sportistu starpā ir arī Valmieras Sporta skolas audzēkņi un treneri.

Lasīt tālāk...

Uz Baltijas U18 čempionātu, kas norisināsies 15.07.2023., Šauļos, Lietuvā no VSS apstiprināti:

Karlīna Ansviesule - augstlēkšana

Paula Lužinska - 400m, 4x400m jauktā stafete

Ralfs Tomsons – 100m, 200m, 4x100m stafete

Reds Šmits - kārtslēkšana

Kristiāns Markss – šķēpa mešana

Alvis Čākurs - treneris

Pēteris Karlivāns – treneris

Uz Baltijas U20 čempionātu, kas norisināsies 19.07.2023., Pērnavā, Igaunijā no VSS apstiprināti:

Madara Bērziņa - tāllēkšana

Ričards Peders – 100m, 200m, 110m/b

Daniels Šimaņecs – 3000m

Valters Jansons - augstlēkšana

Roberts Geide - augstlēkšana

Jorens Miķelsons - tāllēkšana

Edvīns Krūms – treneris

Guntars Markss – treneris

Raitis Ravinskis – treneris

Sastāvā uz Baltijas U20 čempionātu tika iekļauta arī Agate Caune, kura nestartēs, sakarā ar sacensībām Dimanta līgā, un Everts Hemmelis, kurš traumas dēļ ir spiest atteikties no čempionāta.

Vēlam sportistiem veiksmīgus startus un jaunus personīgos rekordus! 

Foto Guntis Bērziņš

Jaunākie vieglatlēti noslēdz sacensību sezonu Cēsīs

12. jūlijā, Cēsu pilsētas stadionā, tika rīkotas vieglatlētikas sacensības U14 un U16 vecuma grupām. Ceļu uz sacensībām, no Valmieras, mēroja arī Valmieras Sporta skolas audzēkņi, kuri pārliecinoši izcīnīja 18 medaļas. 9 reizes mūsu sportisti kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, lai saņemtu apbalvojumu par izcīnīto 1. vietu. 2. vietu izvedās iegūt 5 reizes un 3. vietu - 4 reizes. Jaunākie sportisti, ar šīm sacensībām, noslēdza vasaras sacensību sezonu. 

Lasīt tālāk...

1. vietas ieguvēji

Keita Giptere, 60m U14

Keita Giptere, 300m/b U14

Keita Giptere, tāllēkšana U14

Šarlote Šteinberga, augstlēkšana U14

Viktorija Baumane, 100m U16

Viktorija Baumane, augstlēkšana U16

Rainers Cinis, 100m U16

Rainers Cinis, tāllēkšana U16

Miķelis Bērziņš, augstlēkšana U16

2. vietas ieguvēji

Viktorija Baumane, 400m U16

Rainers Cinis, 400m U16

Kristaps Skalītis, tāllēkšana U16

Valters Stalīdzāns, augstlēkšana U16

Kristaps Skalītis, augstlēkšana U16 

3. vietu ieguvēji 

Enija Avotiņa, 300m/b U14

Enija Avotiņa, tāllēkšana U14

Francis Kaužēns, tāllēkšana U16

Eduards Ēriks Sotē, 400m U16

 No personīgā arhīva

Foto skolas personīgais arhīvs

Baltijas U16 čempionātā Latvija izcīna uzvaru, Dāvim Bāliņam 2. vieta

11. jūlijā, Baltijas U16 komandu čempionātā 🇱🇻Latvijas komanda izcīnīja 1. vietu! Par čempionāta norises vietu tika izraudzīts Ogres vieglatlētikas stadions. Latvijas izlases sastāvā par Baltijas čempiona titulu cīnījās arī mūsu audzēknis Dāvis Bāliņš. Dāvis kārtslēkšanā izcīnīja 2. vietu un uzlaboja savu personīgo rekordu, pārvarot latiņu 3,60m, kas ir arī Latvijas, savā vecuma grupā, sezonā labākais rezultāts! 

Foto: Guntis Bērziņš

Ogres novada čempionātā vieglatlētikā Valmieras Sporta skolas audzēkņiem 3 medaļas 

7. jūlijā, Ogres novada sporta centra stadionā norisinājās Ogres novada atklātais čempionāts vieglatlētikā. Arī Valmieras Sporta skolas audzēkņi mēroja ceļu uz Ogri, lai piedalītos sacensībās, izcīnot 3 godalgotas vietas. 

1. vieta

Ričards Peders, 100m

2. vieta

Ričards Peders, augstlēkšana

2. vieta 

Dāvids Litovčenko, 400m

Foto: Ogres novada sporta centrs

Eiropas BMX čempionātā 4 finālisti

Aizvadītajās brīvdienās, norisinājās Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Sacensības pulcēja ap 2400 dalībnieku, kuru starpā, uz starta izgāja 100 Latvijas sportisti, kā arī Valmieras Sporta skolas audzēkņi. Šogad sacensības norisinājās Francijas austrumu reģiona pilsētā Bezansonā, kur laikapstākļi sportistus nelutināja, ar neierasti karstiem apstākļiem. Tomēr tas netraucēja mūsu sportistiem startēt šīs sezonas, Eiropas svarīgākajās sacensībās. Sacensības, pa vecuma grupām, notika trīs dienu garumā (07.-09.07.). Šajās sacensības 4 Valmieras Sporta skolas audzēkņi ieņēma vietas finālos, tostarp izcīnot 2 medaļas. Pirmajā sacensību dienā, nevienam VSS audzēknim neizdevās iekļūt finālos. 

Lasīt tālāk...

Otrajā sacensību dienā ar rezultātu priecēja Adelīna Kārkliņa, finālā izcīnot 7. vietu G15 grupā, jāteic, ka ceļš līdz finālam Adelīnai padevās ļoti veiksmīgs. Priekšbraucienos un ceturtdaļfinālā ieņemot 2. vietu un pusfinālā finišējot kā 4. 

Noslēdzot sacensības, trešajā dienā, Tīna Štefenberga G11 grupā izcīnīja 6. vietu, līdz tam, ar ļoti pārliecinošu rezultātu, braucienos ierindojoties 1. vai 2. vietā. Savukārt, Anna Pedraudze mājās veda sudraba godalgu , G12 vecuma grupā, fināla braucienā izcīnot 2. vietu, līdz tam ieņemot tikai 1. vietas. Savukārt, Patriks Krauklis izcīnīja godpilno 3. vietu, B13 grupā, arī pārliecinoši sevi pierādot priekšbraucienos. 

Apsveicam! 

Foto UEC oficiālā mājaslapa

Kāpas 3-dienās orientēšanās sportā VSS izcīna 5 medaļas

No Kāpas trīsdienām, kas norisinājās 30.06. - 02.07., Rojā mūsu orientieristi devās mājās ar balvām, gandarījumu un lieliskām emocijām. Kopvērtējumā iegūtas 5 godalgotas vietas. 

1. vieta Roberts Aniņš M16

2. vieta Viesturs Rudzītis M14

2. vieta Marta Vaļģe W14

2. vieta Ralfs Līdaka M16

3. vieta Andris Robalds M21L (VSS treneris)

Svinīgā pasākumā pasniedz Eiropas III spēļu medaļas un sveic dalībniekus

7.jūlijā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) īpašā godināšanas pasākumā sveica Eiropas III spēļu dalībniekus – sportistus, trenerus un atbalsta personālu. Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša pasniedza 17 pateicības rakstus par izcilajiem sasniegumiem. Tika pasniegtas arī uz Latviju atceļojušās divas zelta medaļas Agatei Caunei un Līnai Mūzei, godinot arī viņu trenerus - Raiti Ravinski un Zigismundu Sirmo.

Foto: Edijs Pālēns/Leta/LOK

Valmieras spēles 2023 

Ar mainīgiem laikapstākļiem, 4. un 5. jūlijā Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, jau 27. reizi norisinājās VALMIERAS SPĒLES. Sacensības norisinājās vecuma grupām – U14, U16 un U18, dažādās vieglatlētikas disciplīnās. Tradicionālajās vieglatlētikas sacensībās šogad bija pieteikušies un dalību ņēma vairāk kā 600 jauno sportistu. 

Arī Valmieras Sporta skolas audzēkņu vārdi redzami starta protokolos, tāpat arī rezultātu tabulu augšgalā, kas nozīmē, ka mūsējie vairākkārt sasniedza goda pjedestālu un izcīnīja medaļas. Visveiksmīgākie starti U16 grupā, taču arī U14 un U18 grupā izcīnītas visa kaluma medaļas. 

Lasīt tālāk...

U14 

1. vieta Keita Giptere, 200m

2. vieta Keita Giptere, 100m

3. vieta Enija Avotiņa, 400m

3. vieta Taras Prosolkov, 1500m

3. vieta Elēna Eglīte, šķēpa mešana

U16

1. vieta Eduards Ēriks Sotē, jūdze

2. vieta Elīza Zaķe, augstlēkšana

2. vieta Dāvis Bāliņš, tāllēkšana

2. vieta Asnate Caune, jūdze

2. vieta Kristaps Skalītis, kārtslēkšana

2. vieta Eduards Ēriks Sotē, 1000m

3. vieta Dāvis Bāliņš, šķēpa mešana

3. vieta Emīls Strazdiņš, jūdze

3. vieta Rainers Cinis,  200m

3. vieta Kalvis Jurgensons 800m

3. vieta Miķelis Bērziņš, kārtlēkšana

3. vieta Kristaps Skalītis diska mešana

U18

1. vieta Sanija Ramona Ābeltiņa, 800m

1. vieta Miks Gudins, augstlēkšana

2. vieta Ralfs Tomsons, 100m

2. vieta Miks Gudins, kārtslēkšana

3. vieta Monta Zariņa, diska mešana

3. vieta Paula Lužinska, 100m

1. vieta 4x400m jauktā stafete - Sanija Ramona Ābeltiņa, Dāvis Karitons, Kalvis Jurgensons, Madara Senkāne

2. vieta 4x100m vīriešu stafete - Dāvis Karitons, Jēkabs Emīls Paiders, Rainers Cinis, Miks Gudins

2. vieta 4x100m sieviešu stafete - Kristena Deine, Keita Giptere, Madara Senkāne, Viktorija Baumane

Foto Arvis Ertmanis

Latvijas čempionātā BMX riteņbraukšanā 13 medaļas

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 1. jūlijā, Rīgā, BMX Mežaparka trasē, par Latvijas čempiona 🇱🇻 tituliem cīnījās BMX sportisti no visas Latvijas. Līdz ar šīm sacensībām, var teikt, ka ir noslēgušās gada svarīgākās un gaidītākās BMX sacensības Latvijas mērogā. Valmieras Sporta skolas audzēkņiem izdevās izcīnīt 5 Čempiona titulus. 4 tagad varam dēvēt par vicečempioniem un 4 audzēkņi kāpa uz pjedestāla, lai saņemtu apbalvojumus par 3. vietu. Tāpat arī klubu kopvērtējumā, Valmieriešu BMX klubs “Tālava” izcīnīja godpilno 2. vietu. 

Lasīt tālāk...

Čempiona titulus Latvijas mērogā izcīnīja:

Ieva Višņevska (G9-10)

Anna Pedraudze (G11-12)

Adelīna Kārkliņa (G15+)

Kristaps Lūsis (B8)

Zane Andersone (WU23)

Vicečempiona titulu ieguvēji:

Adrija Štromberga (G9-10)

Adrija Dārta Siliņa (WU23)

Patriks Krauklis (B13)

Markuss Krauklis (B16)

Bronzas godalgas izcīnīja:

Enija Kaugare (G7/8)

Alise Anna Boikova (G15+)

Jēkabs Ozols (B9)

Bruno Vanags (B12)

Jau šonedēļ, BMX sportisti dosies uz Franciju, lai tur cīnītos par BMX Eiropas čempiona tituliem, kas savukārt ir vienas no svarīgākajām sacensībām šajā sezonā, Eiropas mērogā! 

Foto Sanda Balode

35 gadu jubilejas sacensības - Latvijas BMX čempionāts 

Aizvadītajā nedēļas nogalē, Rīgā, Mežaparka trasē norisinājās “BMX Rīga” kluba rīkotais, 35. jubilejas Latvijas čempionāts, pulcējot kuplu dalībnieku skaitu. 

Gan individuālajā ieskaitē, gan klubu kopvērtējumā par Latvijas čempiona tituliem cīnījās sportisti no visas Latvijas, tostarp arī Augstas klases sportistu sagatavošanas centra sportisti, gūstot godalgotas vietas un Latvijas mēroga čempiona titulu! 

Lasīt tālāk...

Latvijas čempiona titulu ieguva:

Mārtiņš Emīls Treimanis (MU23)

Vicečempiona titulus uzcīnīja:

Noa Rafaels Laake (Men Junior)

Mikus Dāvids Strazdiņš (Men Elite)

Pēc bronzas godalgas uz pjedestāla kāpa: 

Mikus Freimanis (Men Junior)

Jāpiemin, ka ir izziņots Latvijas BMX pieaugušo izlases sastāvs, kas dod iespēju piedalīties Pasaules čempionātā zem Latvijas karoga, kas norisināsies no 3. līdz 13. augustam Skotijas pilsētā Glāsgovā. 

No Augstas klases sportistu sagatavošanas centra 6 BMX riteņbraucēji iekļauti izlases sastāvā: 

Jānis Dāvis Elbrets

Noa Rafaels Laake

Rinalds Jānis Kārkliņš

Mārtiņš Emīls Treimanis

Kārlis Pedraudzis

Mikus Dāvids Strazdiņš

Foto Sanda Balode

Latvijas U14 un U16 čempionāts vieglatlētikā, VSS 4 medaļas

29. un 30. jūnijā, Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā, Jelgavā tikās U14 un U16 vecuma grupu sportisti, lai cīnītos par Latvijas čempionāta tituliem. Arī Valmieras Sporta skolas pārstāvji startēja un izcīnīja 4 godalgotas vietas, izcīnīta 1 zelta medaļa, 2 otrās vietas un 1 bronzas kaluma medaļa. Apsveicam mūsējos! 

U14 vecuma grupa

2. Vieta Robijs Šmits kārstlēkšana

2. Vieta Luīze Hasani kārtslēkšana

U16 vecuma grupa

1. Vieta Dāvis Bāliņš kārtslēkšana

3. Vieta Dāvis Bāliņš diska mešana


Foto Guntis Bērziņš

Agate Caune uzvar Eiropas spēlēs 2023

No 20. jūnija līdz 2. jūlijam, Polijas pilsētās  Krakovā un Malopoļskā norisinās Eiropas spēles. Latviju šajās spēlēs pārstāv arī 3 Valmieras Sporta skola audzēkņi. Pēc pirmās sacensību dienas Latvijas komandas kontā 1 zelta medaļa, ko komandai izcīnīja Valmieras Sporta skolas audzēkne Agate Caune, veicot 5000m distanci ar rezultātu 15;15,21.

Turpmākajās dienās gaidāms starts vēl diviem mūsu vieglatlētiem - Valteram Jansonam augstlēšanā un Ričardam Pederam 4x100m vīriešu stafetē. 

Alūksnes triatlonā Valmieras Sporta skolas audzēkņiem 4 medaļas

11. jūnijā Alūksnē norisinājās Latvijas čempionāts Triatlonā  sprinta distancē. Valmieras sporta skolas audzēkņi izcīnīja 4 sudraba medaļas. Jaunākās vecuma grupās labus rezultātus uzrādīja māsas Ņičipores. Katrīne Ņičipore 2. vieta F9 grupā un Elizabete Ņičipore 2. vieta F11 grupā. Vecākās grupās un arī garākā distancē (750m peldus, 20km velo, 5 km skriešus) pie labiem rezultātiem tika Tīna Sonora Baranovska 2. vieta F19 grupā un Ričards Girgensons 2. vieta M19 grupā. Pavisam sacensībās piedalījās vairāk kā simts dalībnieku no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Foto Māris Šļivka

Ventspilī turpinās Latvijas BMX Crystal Dent kausa izcīņa ar 5. posmu

BMX sacensību sezona turpinās ar divu dienu sacensībām Ventspilī, 17. un 18. jūnijā. Valmieras Sporta skolas sportisti ceļu uz Ventspili mēroja jau nedēļas sākumā, jo aizvadīja treniņnometni. Sestdien sacensības tika aizvadīts ar Latvijas kausa 5. posma izcīņu, savukārt svētdien sportisti sacenstās par Ventspils kausa tituliem.

Lasīt tālāk...

BMX Crystal Dent 5. posms, 

B8 grupa

2. vieta Kristaps Lūsis

G15+ grupa

2. vieta Alise Anna Boikova

G13-14 grupa

1. vieta Elza Kauce

2. vieta Katrīna Bergsone

G11-12 grupa

2. vieta Betija Bernāte

G9-10 grupa

1. vieta Ieva Višņevska

3. vieta Adrija Štromberga

G6 grupa

1. vieta Amanda Buliņa

2. vieta Keitija Rebeka Lūse

13-24 grupa, krūzeri

1. vieta Adrians Zviedris

Ventspils kauss

G7-8 grupa

3. vieta Enija Kaugare

G9-10 grupa

1. vieta Ieva Višņevska

2. vieta Adrija Štromberga

G11-12 grupa

2. vieta Betija Bernāte

G13+ grupa

1. vieta Alise Anna Boikova

2. vieta Elza Kauce

B6 grupa

3. vieta Ernests Cīrulis

B8 grupa

3. vieta Krišjānis Kalniņš

B9 grupa

2. vieta Jēkabs Ozols

B12 grupa

2. vieta Bruno Vanags

12-29 grupa, krūzeri

2. vieta Adrians Zviedris

Foto Sanda Balode

Latvijas U18 un U20 čempionātā vieglatlētikā Valmieras Sporta skolai 21 medaļa

Ogres novada sporta centra stadionā, 16. un 17. jūnijā vieglatlētu saime tikās Latvijas U18 un U20 čempionātā, lai cīnītos par čempiona tituliem. Arī Valmieras Sporta skolas audzēkņi, ar labiem rezultātiem, startēja sacensībās, mājās pārvedot 21 medaļu. No tām 6 zelta kaluma, 10 sudraba un 5 bronzas. 

Tostarp, sacensību augstvērtīgākos rezultātus ieguva Agate Caune 1500m disciplīnu veicot ar rezultātu 4:16.34, (1078WA punkti) un Madara Bērziņa tāllēkšanā aizlecot 6.09m (1018WA punkti).

Lasīt tālāk...

U18 grupa

2. vieta Karlīna Ansviesule, augstlēkšana

2. vieta Ralfs Tomsons, 100m

2. vieta Ralfs Tomsons, 200m

2. vieta Paula Lužinska, 200m

2. vieta Paula Lužinska, 400m

2. vieta Kristiāns Markss, šķēpa mešana

3. vieta 4x100m – Dāvis Karitons, Reds Šmits, Ralfs Tomsons, Jēkabs Emīls Paiders

3. vieta Reds Šmits, kārtslēkšana

3. vieta 100m+200m+300m+400m stafete – Madara Senkāne, Sanija Ramona Ābeltiņa, Paula Lužinska, Madara Kļavniece

U20 grupa

1. vieta Agate Caune, 1500m

1. vieta 4x100m – Krista Ķepīte, Pērle Austra Veide, Agate Lāce, Madara Bērziņa

1. vieta 4x100m – Dāvis Litovčenko, Everts Hemmelis, Roberts Geide, Ričards Peders

1. vieta Daniels Šimaņecs, 3000m

1. vieta Ričards Peders, 100m

1. vieta Ričards Peders, augstlēkšanas

2. vieta Madara Bērziņa, tāllēkšana

2. vieta Valters Jansons, augstlēkšana

2. vieta Ričards Peders, 110m barjeras

2. vieta 100m+200m+300m+400m stafete – Valters Jansons, Ričards Peders, Dāvids Litovčenko, Roberts Geide

3. vieta Roberts Geide, augstlēkšana

3. vieta Everts Hemmelis, 100m

Foto Guntis Bērziņš

Latvijas čempionātā peldēšanā 18 medaļas

Aizvadītajās brīvdienās (16. - 18.06.) norisinājās Latvijas čempionāts 25m peldbaseinā, Valmierā tikās labākie Latvijas peldētāji. Valmieras Sporta skola tika pārstāvēta 21 audzēkņu sastāvā. Pēc medaļu daudzuma VSS ierindojās 2. vietā ar 18 medaļām – 8 no tām zelta, 3 sudraba un 7 bronzas. Turklāt stafetē 4x200m brīvajā stilā, vīriešu konkurencē labots Latvijas rekords.

Lasīt tālāk...

1. vieta

Kristofers Dāgs Breģis, 100m brīvajā stilā

Kristaps Miķelsons, 400m brīvais stils

Kristaps Miķelsons, 50m brass

Kristaps Miķelsons, 100m brass

Kristaps Miķelsons, 200m komplekss

Kristaps Miķelsons 400m komplekss

4x100m brīvais stils stafete, vīrieši (Reds Rullis, Kristaps Miķelsons, Alberts Hmeļevskis, Kristofers Dāgs Breģis), Sacensību rekords 

4x200m brīvais stils stafete, vīrieši (Kristofers Dāgs Breģis, Alberts Hmeļevskis, Reds Rullis, Kristaps Miķelsons), Latvijas rekords 

2. vieta

Reds Rullis, 200m brīvais stils

Alberts Hmeļevskis, 1500m brīvais stils

Reds Rullis, 100m tauriņstils

3. vieta

Alberts Hmeļevskis, 200m brīvais stils

Reds Rullis, 400m brīvais stils

Kristofers Dāgs Breģis, 100m tauriņstils

Reds Rullis, 200m tauriņstils

Emīlija Strazdiņa 200m brīvais stils

Emīlija Strazdiņa, 200m komplekss

4x100m komplekss stafete, vīrieši (Raivo Noviks, Kristofers Dāgs Breģis, Kristaps Miķelsons, Reds Rullis)

Foto Arvis Ertmanis

Valmieras Sporta skola sveic absolventus

Jau otro gadu pēc kārtas Valmieras Sporta skola apliecības par profesionālās ievirzes izglītības apguvi audzēkņiem izsniedz sportiskā vidē - Jāņa Daliņa stadiona kompleksa konferenču zālē.

13. jūnijā Izglītības un zinātnes ministrijas dokuments programmā 20V81001 tika izsniegts 48 audzēkņiem 5 sporta veidos - BMX, florbolā, futbolā, orientēšanās sportā un peldēšanā. Savukārt apliecības par programmas 30V813001 apguvi saņēma 20 audzēkņi 5 sporta veidos - florbolā, hokejā, peldēšanā, futbolā, vieglatlētikā.

Lasīt tālāk...

Skolas direktore Līga Dzene visiem absolventiem vēlēja turpināt strādāt un tiekties uz sev izvirzītajiem sportiskajiem mērķiem un teica paldies klātesošajiem treneriem par ieguldīto darbu. 

Šogad starp 30V programmas absolventiem ir vairāki sportisti, kas līdzšinējā karjeras laikā ir uzrādījuši augstvērtīgus sasniegumus. 

Peldētājs Kristaps Miķelsons (trenere Aiva Miķelsone), šobrīd ir viens no vadošajiem Latvijas izlases peldētājiem.  Ir trīs Latvijas junioru rekordu īpašnieks 100m, 200m un 400m kompleksajos peldējumos. Pārstāvējis valsts izlases sastāvu gan Eiropas, gan Pasaules čempionātos. Arī šogad Kristaps ir izpildījis Pasaules čempionāta normatīvu 200m kompleksā un gatavojas dalībai 2023. gada čempionātam, kas šogad no 14.07. līdz 30.07. norisināsies Japānas pilsētā Fukuokā.

Vieglatlēte Daniela Supe (trenere Baiba Kaufmane), ir vidējo distanču skrējēja, daudzkārtēja valsts izlases sastāva dalībniece un vairākkārtēja godalgoto vietu ieguvēja Baltijas valstu čempionātos. 2022. gadā izcīnījusi Baltijas čempiones titulu 800m skrējienā telpās U20 grupā.

Hanna Gabriela Ziemiņa (treneris Guntars Markss), ir daudzkārtēja valsts izlases sastāva dalībniece šķēpa mešanā. Izcīnījusi uzvaras Baltijas čempionātā šķēpa mešanā U16 un U18 vecuma grupās. Hannai joprojām pieder Latvijas rekords šķēpa mešanā U16 grupā.

Visi trīs absolventi ir arī Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra sastāva dalībnieki.

Latvijas čempionātā orientēšanās triumfē Sanda Lapiņa

Latvijas čempionāta zīmē brīvdienas aizvadītas arī orientēšanās sportistiem.  10. un 11. jūnijā, Kuldīgā, notika Latvijas čempionāts sprintā un sprinta stafetē orientēšanās sportā. 

No Valmieras Sporta skolas 1. vietu savā vecuma grupā (W18) izcīnīja līdere Sanda Lapiņa.

Foto J. Zilvers

Latvijas čempionātā daudzcīņās Valmierā, VSS 4 medaļas

10. un 11. jūnijā, Jāņa Daliņa stadionā norisinājās Latvijas čempionāts daudzcīņās. Sacensības notika desmitcīņas un septiņcīņas disciplīnās un 5 vecuma grupās - U14, U16, U18, U20 un pieaugušie. 

Tā kā sacensības norisinājās Valmierā, likumsakarīgi, ka starta protokolos redzami arī Valmieras Sporta skolas vieglatlētu vārdi, gala rezultātā - šoreiz ar 4 medaļām.

Lasīt tālāk...

U14 vecuma grupa

3. vieta Robijs Šmits - septiņcīņa, ar rezultātu 2774p.

U16 vecuma grupa

2. vieta Dāvis Bāliņš - desmitcīņa, ar rezultātu 5347p.

3. vieta Emīls Bāliņš - desmitcīņa, ar rezultātu 5076p.

U20/pieaugušie

3. vieta Kristīne Siksaliete - septiņcīņa, ar rezultātu 5633p.

Foto Guntis Bērziņš

Norisinājušās VSS Vasaras sacensības peldēšanā

2. jūnijā Valmieras Olimpiskā centra 25m, 8 celiņu peldbaseinā norisinājās Valmieras Sporta skolas Vasaras sacensības peldēšanā. Sacensības organizēja Valmieras Sporta skolas peldēšanas nodaļa, kopā ar PK “AQUA” un Valmieras OC peldbaseinu.  Sacensībās dalībnieki medaļas dalīja trīs vecuma grupās, četrās peldēšanas disciplīnās. 

Lasīt tālāk...

2013.g.dz. un jaunākas meitenes

3. vieta Letīcija Alma Vīksna, 100m brīvais stils

1. vieta Letīcija Alma Vīksna, 100m komplekss

2013.g.dz. un jaunāki zēni

1. vieta Andris Pružinskis, 100m brīvais stils

2. vieta Andris Pružinskis, 100m komplekss

2011.-2012.g. dz. meitenes

2. vieta Liene Evelīna Skrabe, 100m brīvais stils

1. vieta Karlīna Mežale, 100m komplekss

2. vieta Liene Evelīna Skrabe, 100m komplekss

1. vieta Karlīna Mežale, 200m komplekss

2. vieta Liene Evelīna Skrabe, 200m komplekss

3. vieta Elizabete Ņičipore, 200m komplekss

2011.-2012.g.dz. zēni

3. vieta Kalvis Viļums, 100m brīvais stils

1. vieta Kalvis Viļums, 100m komplekss

2010.g.dz.un vecākas meitenes

1. vieta Estere Mačulāne, 100m brīvais stils

2. vieta Anna Čepjolkina, 100m brīvais stils

3. vieta Katrīna Keita Simsone, 100m brīvais stils

1. vieta Nikola Mačulāne, 100m brass

2. vieta Katrīna Keita Simsone, 100m brass

3. vieta Elizabete Laursone, 100m brass

1. vieta Estere Mačulāne, 100m uz muguras

2. vieta Amēlija Nikola Vīksna, 100m uz muguras

3. vieta Polīna Ville, 100m uz muguras

1. vieta Nikola Mačulāne, 100m tauriņstils

2. vieta Anna Čepjolkina, 100m tauriņstils

2010.g.dz.un vecāki zēni

1. vieta Emīls Andrejs Skrabis, 100m brīvais stils

2. vieta Toms Uldis Ozoliņš, 100m brīvais stils

3. vieta Dāvids Daniels Liepiņš, 100m brīvais stils

2. vieta Emīls Andrejs Skrabis, 100m brass

3. vieta Markuss Spricis, 100m brass

1. vieta Rainers Saulītis-Cīrulis, 100m uz muguras

2. vieta Toms Uldis Ozoliņš, 100m uz muguras

3. vieta Alekss Bludens, 100m uz muguras

Vairāk sacensību rezultāti: https://live.swimrankings.net/37850/

Foto Roberts voskāns

Orientieristi ar panākumiem startē "Mazā balva"

3. - 4. jūnijā norisinājās Latvijas kausa posms “Mazā balva”, Ķenģos, Smiltenes novada mežos. Valmieras Sporta skolas audzēkņi uz sacensībās devās 26 sportistu sastāvā. Rezultāti no sacensībām iepriecinoši, vērtējumā katra diena atsevišķi un sacensību (abu dienu) kopvērtējums. 

Lasīt tālāk...

Orientēšanās sacensības, Mazā balva

1. vieta Marta Vaļģe, W14 grupa

2. vieta Beāte Rumba, W8 grupa

3. vieta Krista Stūre, W18 grupa

Orientēšanās sacensīvas, Mazā balva – 2 

1. vieta Sandija Rumba, W16 grupa

2. vieta Beāte Rumba, W8 grupa

3. vieta Daina Dzvinko, W10 grupa

3. vieta Marta Vaļģe, W14 grupa

3. vieta Krista Stūre, W18 grupa

Mazā balva - kopvērtējums

1. vieta Marta Vaļģe, W14 grupa

2. vieta Beāte Rumba, W8 grupa

2. vieta Sandija Rumba, W16 grupa

3. vieta Daina Dzvinko, W10 grupa

3. vieta Krista Stūre, W18 grupa

Foto Valters Kaminskis

Valmieras Sporta skolas 2022./2023. mācību gada izlaidums

Šī gada 13. jūnijā Valmieras Sporta skola sveiks 2022./2023. mācību gada absolventus. Šogad Izglītības un zinātnes ministrijas apliecību par profesionālās ievirzes izglītības apguvi kopā saņems 68 skolas absolventi. 20 audzēkņi saņems apliecības 30V813001 programmā un 48 audzēkņi 20V813001 programmā. Pasākums plānots absolventiem un treneriem (bez sveicējiem).

Lasīt tālāk...

20V813001 programmā apliecības saņems:

BMX RITEŅBRAUKŠANA

Alise Anna Boikova

Kristiāns Deičmanis

Ralfs Frīdvalds

Aivars Kiselis

Toms Steķis

Madara Kate Treimane

Rodrigo Ābols

Dāvis Kristers Dambītis

Adelīna Kārkliņa

Markuss Krauklis

Ričards Paeglis - Vilsons

FLORBOLS

Artūrs Bergs

Marks Dmitrijevs

Oto Duksis

Rihards Gaugers

Gustavs Kūkojs

Everts Priedītis

Oskars Siliņš

Rihards Tarakānovs

Gvido Vīlips

Kristers Zvīgulis

FUTBOLS

Krišs Adata

Adrians Baņņikovs

Roberts Blūzma

Dans Dīmanis

Rūdis Irklis

Matīss Jurka

Kristaps Kalējs

Gustavs Liepiņš

Krišjānis Meņģelis

Reinars Šteimaks

Artuss Švalkovkis

Jēkabs Vagars

Artūrs Sandijs Zauska

ORIENTĒŠANĀS

Elza Eglīte

Keita Kavīte

Ralfs Līdaka

Sandija Rumba

Reino Urpens

Marta Vaļģe

Markuss Vīlands

PELDĒŠANA

Estere Mačulāne

Nikola Mačulāne

Mikus Siliņš

Emīls Spolītis

Emīlija Strazdiņa

Amēlija Nikola Vīksna

Kristers Zviedris

30V813001 programmā apliecības saņems:

FLORBOLS

Pauls Odins Šmits

HOKEJS

Dans Patriks Dukurs

PELDĒŠANA

Kristaps Miķelsons

Toms Uldis Ozoliņš

Valters Rutkovskis

Rainers Saulītis-Cīrulis

FUTBOLS

Martins Bokta

Ņikita Cepeļevs

Deniss Ciunelis

Ervīns Čepjolkins

Ioanns Fjodorovs

Ronalds Gackis

Ralfs Kragliks

Martins Edvards Rusmanis

VIEGLATLĒTIKA

Nils Edvards Butka

Džuljeta Jēkabsone

Rita Krauja

Krista Ķepīte

Daniela Supe

Hanna Gabriela Ziemiņa

Kristiāns Markss uzstādot rekordu šķēpa mešanā, izcīna 2. vietu "Talsu šķēpos"

Jau iepriekš ziņojām, ka Kristiāns Markss uzlaboja savu personīgo rekordu šķēpa mešanā “Talsu šķēpi 2023” sacensībās, šķēpu raidot 58,90m tālu. Taču nedēļu vēlāk, 3. jūnijā, Olimpiskā čempiona D. Kūlas starptautiskajās sacensībās “Ventspils šķēpi 2023” no jauna laboja savu rekordu un šķēpu raidīja 59,13m tālu, kas U18 grupā, deva iespēju izcīnīt sudraba godalgu, piekāpjoties pirmās vietas īpašniekam. 

Foto no personīgā arhīva

Valmierā norisinājās Nordic Cup Latvija airēšanas sacensības

Jūnijam sākoties, 2. - 4. jūnijā, Valmierā norisinājās Nordic Cup Latvija un Slaloma sprinta sacensības. Kā ietvaros, pirmo reizi Latvijā, tika dots starts arī jaunajam Olimpiskajam sporta veidam kajakkrosam jeb ekstrēmā airēšanas slaloma sacensībām. Aizvadot spraigas cīņas, ar panākumiem trīs dienu sacensībās piedalījās arī mūsu audzēkņi. 

Lasīt tālāk...

Kajakkross

2. vieta Bruno Emīls Geidāns 

02.06. Slaloma Sprinta sacensības

K1 Sievietes Open kategorija

2. vieta Dinija Ozola

3. vieta Ieva Kristīne Grebūna

SUP slaloms

2. vieta Jānis Belkovskis

03.06. NORDIC Cup 3.posms

K1 Sievietes

2. vieta U14 Dinija Ozola

K1 vīri

OPEN- kopvērtējums

2. vieta Elvis Fiļipovs

3. vieta Bruno Emīls Geidāns.

U16

1. vieta Renārs Freijs

2. vieta Namejs Brūns

04.06. NORDIC Cup 4. Posms

K1 sievietes

U18 Open

3. vieta Dinija Ozola

U14

2. vieta Dinija Ozola

K1 vīri

Open- kopvērtējums.

2. vieta Namejs Brūns.

U18 Open

1. vieta Namejs Brūns

2. vieta Bruno Emīls Geidāns

3. vieta Renārs Freijs

U16 

1. vieta Namejs Brūns

2. vieta Renārs Freijs

3. vieta Mārtiņš Šteinbergs

Tālāk mūsu airētāji dodas uz Slovākiju, lai tur aizvadītu treniņnometni un piedalītos Eca Junior Cup

Foto Arvis Ertmanis

Valmierā aizvadītas BMX sacensības ar rekordlielu dalībnieku skaitu, šajā sezonā

Kā jau ierasts, vasarā gandrīz katras brīvdienas, aktīvi startējot, aizvada daudzi sporta veidu pārstāvji, tostarp arī BMX riteņbraucēji. Un aizvadītā nedēļas nogale nebija izņēmums, jo 3. un 4. jūnijā Latvijas BMX riteņbraucēji tikās BMX kluba “Tālava” velotrasē, atpūtas parkā “Avoti”. Sestdien, 3. jūnijā norisinājās Crystal Dent BMX Latvijas kausa 3. posms, un svētdien 4. jūnijā spraigas cīņas notika par Valmieras novada BMX kausu un Valdeko BMX klubu komandu kausu. Valmieras Sporta skola audzēkņi godam cīnījās un vairākkārt izcīnīja vietas uz goda pjedestāla. 

Lasīt tālāk...

Crystal Dent BMX Latvijas kausa 3. posms, Avoti

G 9-10 grupa

3. vieta Ieva Višņevska

G 11-12 grupa

1. vieta Tīna Štefenberga

3. vieta Betija Bernāte

G13-14 grupa

3. vieta Katrīna Bergsone

G15+ grupa

1. vieta Adelīna Kārkliņa

2. vieta Alise Anna Boikova

3. vieta Zane Andersone

B6 grupa

2. vieta Roberts Vitenbergs

B8 grupa

1. vieta Kristaps Lūsis

B9 grupa

1. vieta Jēkabs Ozols

B 11-12 grupa

1. vieta Anna Pedraudze

B13-14 grupa

2. vieta Rodrigo Ābols

Men17+ grupa

2. vieta Dāvis Kristers Dambītis

3. vieta Ralfs Frīdvalds

Pro Open Men grupa

1. vieta Mārtiņš Emīls Treimanis

3. vieta Noa Rafaels Laake

Valmieras novada kauss 4. jūnijs

Cr 12-24 grupa

3. vieta Matīss Salmanis

G6 grupa

1. vieta Elīze Strazdiņa

2. vieta Keitija Rebeka Lūse

3. vieta Amanda Buliņa

G7-9 grupa

1. vieta Ieva Višņevska

3. vieta Adrija Štromberga

G11-12 grupa

1. vieta Tīna Štefenberga

2. vieta Betija Bernāte

G13+ grupa

1. vieta Adelīna Kārkliņa

B5 grupa

2. vieta Roberts Vitenbergs

B6 grupa

2. vieta Kristofers Lapsa

B7 grupa

1. vieta Kristaps Lūsis

B8 grupa

3. vieta Jānis Niedre

B9 grupa

2. vieta Krišs Ivanovs

B11 grupa

1. vieta Anna Pedraudze

B12 grupa

2. vieta Edvards Augusts Andžejevskis

B13 grupa

2. vieta Patriks Krauklis

PRO OPEN 15+ grupa

2. vieta Noa Rafaels Laake, AKSSC

3. vieta Mārtiņš Emīls Treimanis, AKSSC

Tēvu grupa

2. vieta Kristers Taims – Valmieras Sporta skolas treneris

Nākamais Crystal Dent kausa posms norisināsies Madonā, jau 10. jūnijā. 

Foto Sanda Balode

R. Pederam un V. Jansonam Latvijas sacensību sezonas labākie rezultāti

Sestdien, 03.06., Ogres SC stadionā notika Ogres novada sporta centra atklātās sacensības U18 un U20 vecuma grupu vieglatlētiem. Starp tupat 300 dalībniekiem, 14 sportisti ceļu uz Ogri mēroja, lai pārstāvētu Valmieras vārdu. Un veiksmīgi, sportisti mājās pārveda 13 medaļas. No tām 5 zelta, 5 sudraba un 3 bronzas.

Lasīt tālāk...

1. vieta Madara Kļavniece, 400m berjeras sievietes, U18

1. vieta Ričards Peders, 100m vīrieši, U20 – sezonas labākais rezultāts Latvijā – 10,93sek.

1. vieta Ričards Peders, 200m vīrieši, U20

1. vieta Dāvids Litovčenko, 400m barjeras vīrieši, U20

1. vieta Valters Jansons, augstlēkšana vīrieši, U20 – sezonas labākais rezultāts Latvijā – 2.00m

2. vieta Sanija Ramona Ābeltiņa, 800m sievietes, U18

2. vieta Madara Bērziņa, tāllēkšana sievietes, U20

2. vieta Agate Lāce, augstlēkšana, sievietes U20

2. vieta Everts Hemmelis, 100m vīrieši, U20

2. vieta Jorens Miķelsons, tāllēkšana vīrieši, U20

3. vieta Pērle Austra Veide, 200m sievietes, U20

3. vieta Everts Hemmelis, 200m vīrieši, U20

3. vieta Daniels Šimaņecs, 800m vīrieši, U20

Foto Anita Stukāne

Valmieras Sporta skolai 9 medaļas Bērnu festivālā vieglatlētikā

1. jūnijā Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā norisinājās Bērnu festivāls vieglatlētikā. Sacensībās piedalījās Latvijas skolu, Sporta skolu un biedrību jaunie vieglatlēti. Sportisti sacentās trīs vecuma grupās 2010. gadā dzimušie, 2011. gadā dzimušie un 2012. gadā dzimušie zēni un meitenes 8 vieglatlētikas disciplīnās. Starp apmēram 500 dalībniekiem ~30 mūsējie, Valmieras Sporta skolas jaunie vieglatlēti. 9 reizes izdevās sasniegt goda pjedestālu, pa trīs reizēm kāpjot uz katra no pakāpieniem. 

Lasīt tālāk...

1. vieta Emīlija Zāģere, 60m meitenes 2012

1. vieta Emīlija Zāģere, tāllēkšana meitenes 2012

1. vieta Emīlija Zāģere, Laurēna Hemmele, Mārtiņš Rudzītis, Patriks Gaigals, jauktā stafete 4x100m 2012

2. vieta Daniela Kužuma, 300m meitenes 2011

2. vieta Laurēna Hemmele, 60m/b meitenes 2012

2. vieta Enija Avotiņa, Keita Giptere, Alfijs Mārcis Balodis, Taras Prosolkov, jauktā 4x100m stafete 2010

3. vieta Laurēna Hemmele, tāllēkšana meitenes 2012

3. vieta Enija Ekure, 300m meitenes 2012

3. vieta Patriks Gaigals, tāllēkšana zēni 2012

Apsveicam mūsu jaunos vieglatlētus! 

Apsveicam ar rezultātu un vēlam jaunus, sportistus sasniegumus!

Foto no personīgā arhīva

Kaspars Daugaviņš viesojās un atrāda Pasaules čempionāta bronzas medaļu

Tikko kā Pasaules čempionāts hokejā noslēdzies un lielā brīvdiena nosvinēta, kas tika izcīnīta kopā ar bronzas medaļu 28. maijā. Šobrīd izlases hokejisti tiekas ar līdzi jutējiem, lai pateiktu paldies par atbalstu un dalītos ar iespaidiem, ko guvuši, izcīnot pirmo Pasaules čempionāta medaļu Latvijas vēsturē. Tuvākās un tālākās Latvijas pilsētās mazie fani gaida to dienu, kad satiks savus čempionus, varēs pieskarties medaļai un paspiest roku hokejistiem. Pēc Biedrības Vidzemes Hokejam iniciatīvas Valmieras Sporta skolas hokeja nodaļas audzēkņiem bija iespēja satikt izlases kapteini Kasparu Daugaviņu.

Lasīt tālāk...

Kaspars visiem deva iespēju kopīgi nobildēties un tikt pie autogrāfa, kā arī pastāstīja klātesošajiem savu ceļu hokeja karjerā un 2023. gada Pasaules čempionātā un laipni atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem. Laiks, kad hokejs kļuva par Kaspara ikdienu bija, kad viņam bija 10 gadi. Līdz tam, daudz laiku aktīvi pavadīja citos sporta veidos, kas bijuši pieejami. Nesen nosvinēja savu dzimšanas dienu, tādejādi secinot, ka hokeja zīmē aizvadīti 25 viņa dzīves gadi. Par vienu no sāpīgākajām spēlēm savā karjerā atminās zaudi Stenlija kausa 2013. gada finālsērijā. Tomēr uz jautājumu par svarīgākajiem vārtiem un spēlēm nosaka, ka tā ir Rubīna iemestā bronza, kā arī paša gūtie vārti spēlē pret Šveici 2023. gada Pasaules čempionātā, un protams, paša pirmie iemestie vārti Nacionālajā hokeja līgā. 

Kaspars Daugaviņš Latvijas izlases sastāvā bija nospēlējis 10 Pasaules čempionātos, kad paziņoja, ka karjeru noslēdz. Tomēr īsi pirms šī gada čempionāta, sievas iespaidā, mainījis lēmumu par nespēlēšanu valstsvienībā un atgriezies izlasē, lai palīdzētu komandai izcīnīt bronzas medaļu. 

Paldies Kasparam par iespēju tuvumā apskatīt bronzas medaļu, aptaustīt to un, iespējams, padarīt šo dienu par atspēriena punktu kādam jaunajam hokejistam cīņā par jaunām medaļām! 

Foto Elīza Bērziņa

Valmieras Sporta skolas audzēkņi ar panākumiem piedalās I. Zundas un G. Pedera kausa izcīņā barjerskriešanā

31. maijā, Cēsu pilsētas stadionā jau trešo reizi norisinājās Ievas Zundas un Gunta Pedera kausa izcīņa barjerskriešanā. Sacensībās piedalījās barjerskrējēji vecuma grupās no U12 līdz pieaugušajiem, dažādās distancēs no 60m/b līdz pat 400m/b. Valmieras Sporta skolu sacensībās pārstāvēja 16 dalībnieki, kopumā izcīnot 5 godalgotas vietas, no tām 4 otrās vietas un 1 pirmā.

80m/b 2. vietu izcīnīja Keita Giptere, U14 vecuma grupā;

200m/b 1. vietu izcīnīja Keita Giptere, U14 vecuma grupā;

400m/b 2. vietu izcīnīja Madara Kļavniece, U18 vecuma grupā;

110m/b 2. vietu izcīnīja Dāvis Bāliņš, U16 vecuma grupā;

110m/b 2. vietu izcīnīja Ričards Peders, U20 vecuma grupā.

Apsveicam jaunos sportistus ar panākumiem! 

Foto Guntis Bērziņš

Kristiāns Markss uzstādot rekordu šķēpa mešanā, izcīna 2. vietu "Talsu šķēpos"

Šodien, 31.05., Talsos šķēpmetēji sapulcējās Talsu novada pašvaldības balvu izcīņā “TALSU ŠĶĒPI 2023”. Sacensībās startēja Kristiāns Markss, un ar savu personīgo rekordu izcīnīja 2. vietu, šķēpu raidot 58,90m. Kristiāns sacensībās startēja U18 vecuma grupā, piekāpjoties Ventspils Sporta skolas “Spars” audzēknim Martinam Kaudzei.

Foto no personīgā arhīva

Badmintona nodaļas audzēknis izcīna uzvaru attālinātajās sacensībās

Šodien, 31. maijā, Valmieras Sporta skolā viesojās Artūrs Zeps, lai saņemtu Garmin Instinct 2 Solar viedpulksteni, kuru izcīnīja attālinātajās sacensībās “Walk&Hike&Run in #SWIMproject”, kur ar aplikācijas “Strava” starpniecību piedalīties tika aicināti Latvijas sporta skolu un klubu audzēkņi. Attālinātās sacensības Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome rīkoja Eiropas Savienības līdzfinansētā Erasmus+ projektā “Sports with Meaning” (SWIM) jeb “Jēgpilns sports”. Projekta mērķis ir digitālo tehnoloģiju izmantošana mācību un treniņu procesā, tostarp sacensībās profesionālajā un profesionālās ievirzes sporta izglītībā.

Lasīt tālāk...

Artūrs pats ir no Madonas, bet Valmierā sāka mācīties pēc 9. klases - Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā. Madonā dzīvojot, bijis ļoti daudzveidīgs - spēlējis futbolu, skvošu, galda tenisu, tenisu un golfu. Taču Valmierā, lai visu būtu iespējams apvienot, izvēlējies sportista gaitas turpināt badmintonā, tādejādi iestājoties arī Valmieras Sporta skolā. Valmieru vērtē kā ļoti atšķirīgu no Madonas, mājās viss esot bijis ierast un pazīstams, tāpēc ierodoties Valmierā juties, ka te viss ir jauns, pavērušās daudz jaunas iespējas un iepazīti daudz jauni cilvēki.


Par sacensībām uzzināja no trenera Anda, un uzreiz sapratis, ka jāpiedalās, jo ļoti gribēja izcīnīt viedpulksteni, kā arī nesen, treniņa nolūkos, bija sācis skriet garākus gabalus. Lai uzvarētu, daudz ko bija nācies upurēt – tostarp mācības, kā rezultātā, mācību gada beigās, liecība ne tik laba kā gribētos. Lai savāktu nedēļas laikā 354,5 km nācies skriet daudz – pirms skolas, skolas laikā, atprasoties no stundām, pēc stundām un pa vakariem. Arī organismam tas bijis liels pārbaudījums, uz beigām ķermenis sācis sāpēt no lielās slodzes, taču godam izturēts līdz pēdējai minūtei, kad pašā vakarā atprasoties no kopmītnēm, aizgājis skriet un savācis pēdējos kilometrus, kas arī nesa uzvaru.

Apsveicam ar rezultātu un vēlam jaunus, sportistus sasniegumus!

Valmieras un Rūjienas Sporta skolu audzēkņi savstarpēji cīnās pārbaudes sacensībās U10 un U12 grupās

26. maijā Jāņa Daliņa stadionā norisinājās Valmieras Sporta skolas un Rūjienas Sporta skolas slēgtās pārbaudes sacensības vieglatlētikas 4-cīņā U10 un U12 vecuma grupās.

2012.g.dz. un 2013.g.dz. – 60m, tāllēkšana, bumbiņas mešana, 600m

2014.g.dz. un 2015.g.dz. – 60m, tāllēkšana, bumbiņas mešana, 400m

Lasīt tālāk...

2015.g.dz. meitenes

1. vieta Magdalēna Švalkovksa

2. vieta Elīza Karlivāne

3. vieta Ausma Frišfelde

2015.g.dz. zēni

1. vieta Marks Kažmers

2. vieta Niks Martins Vaits

3. vieta Dāavis Skrastiņš


2014.g.dz. meitenes

1. vieta Agnese Dukure

2. vieta Lība Baune

3. vieta Marta Palma

2014.g.dz. zēni

1. vieta Gustavs Baltkājis

2. vieta Kristofers Grasbergs 

3. vieta Magnuss Elias Maskalāns


2013.g.dz. meitenes

1. vieta Laura Pope

2. vieta Annija Bitte

3. vieta Anna Apsīte/Asnā

2013.g.dz. zēni

1. vieta Mārcis Saukants

2. vieta Mihails Zagorodņihs

3. vieta Hugo Geļevs


2012. g.dz. meitenes

1. vieta Laurēna Hemmele

2. vieta Emīlija Zāģere

3. vieta Enija Ekure

2012.g.dz. zēni

1. vieta Patriks Gaigals

2. vieta Mārtiņš Rudzītis

3. vieta Elvis Melderis


Visi sacensību rezultāti pieejami zemāk norādītajā linkā: https://athletics.lv/lv/event/39580/competitions#all-results

Foto Elīza Bērziņa

Sanda Lapiņa izcīna uzvaru Baltijas orientēšanās čempionātā

27. maijā Igaunijā Baltijas orientēšanās čempionātā piedalījās divas VSS audzēknes, Sandija Rumba un Sanda Lapiņa. Sandija Rumba savā vecuma grupā – W16 ierindojās 12. vietā. Tikmēr Sanda Lapiņa W18 grupā izcīnīja čempiones titulu, dalot pirmo vietu ar Lietuvas sportisti. Turpinoties sacensībām, 28. maijā norisinājās arī Baltijas čempionāts stafetēs, kurā Sanda Lapiņa ar komandu W20 grupā izcīnīja 5. vietu. 

Foto Reigo Teervalt

UEC BMX Eiropas kausa 7. un 8. posms

27. un 28. maijā UEC BMX Eiropas kausa sezona turpinās Čehijā, kur Benātki pie Jizeras pilsētas trasē šajā nedēļas nogalē tika aizvadīts septītais un astotais posms. Arī mūsu Valmieras Sporta skolas audzēkņi piedalījās sacensībās un vairākkārt izdevās izcīnīt vietas finālos. 7. posmā finālā iekļuva 5 sportisti, savukārt 8. posms noslēdzās ar 4 sportistu fināliem. Īpaši jāuzteic B8 grupas sportists Krišjānis Kalniņš, kurš 7. posmā, apsteidzot pretiniekus, izcīnīja godpilno 3. vietu. Tāpat arī ievērojams rezultāts Augstas klases sportistu sagatvošanas centra sportistam Mārtiņam Emīlam Treimanim, kurš teju kāpa uz pjedestāla, fīnāla braucienā izcīnot 4. vietu U23 grupā. Turklāt Men Elite grupā, kur sacenšās paši spēcīgākie BMX braucēji, Valmieras Sporta skolas treneris Kristens Krīgers abu posmu ietvaros, iekļuva finālā un izcīnīja 4. vietas.

Lasīt tālāk...

7. posma sacensības

B8 grupa

3. vieta Krišjānis Kalniņš

G11/12 grupa

6. vieta Tīna Štefenberga

G15/16 grupa

6. vieta Adelīna Kārkliņa

Men U23 grupa

4. vieta Mārtiņš Emīls Treimanis, AKSSC

Men Elite grupa

4. vieta Kristens Krīgers, VSS treneris

8. posma sacensības

B8 grupa

4. vieta Krišjānis Kalniņš

G11/12 grupa

7. vieta Tīna Štefenberga

G15/16 grupa

4. vieta Adelīna Kārkliņa

Men Elite grupa 

6. vieta Kristens Krīgers, VSS treneris

Nākamās sacensības jau 3. - 4. jūnijā, kur Latvijas braucēji tiksies BMX kluba "Tālava" velotrasē, atpūtas parkā "Avoti". Sestdien tiks dots starts Crystal Dent BMX Latvijas kausa trešajam posmam, kur vairāk kā 400 dalībieku vidū piedalīsies vadošie Latvijas BMX sportisti un ārvalstu viesi no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Slovākijas. Savukārt svētdien BMX velosportisti cīnīsies par Valmieras novada kausu BMX un Valdeko klubu komandu kausu.

Un tajā pat laikā, Turcijas pilsētā Sakarijā tiksies pasaules spēcīgākie BMX riteņbraucēji U23 un Elite Men grupās. Sākoties šīm sacensībām tiks dots starts UCI Pasaules kausu 1. - 2. posmiem.

Foto Alessandro Perrone

Ziemeļu kausa izcīņa airēšanas sportā sākusies Igaunijā

Pērnavas upē netālu no pilsētas ar tādu pašu nosaukumu norisinājās starptautiskas Ziemeļu kausa izcīņas 1. un 2. etapa sacensības airēšanas slalomā. Sacensībās piedalījās Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Somijas un pat Izraēlas pārstāvji. Igauņu sportisti viesus sagaidīja ar lepnumu, jo ar šim sacensībām tika dots starts jauna moderna airēšanas relaksācijas kompleksa celtniecībai Pērnavas priekšpilsētā Sindi. Jaunajā kompleksā blakus entuziastu iekārtotai airēšanas trasītei būs gan kafejnīca, relaksācijas telpas, airētāju ēlingi, ģērbtuves, dušas un ūdens relaksācijas pakalpojumi.  Jaunais komplekss uz Pērnavu vilinās ne mazums tūristu – airētāju. Paši igauņi gan piemetina, ka potenciālo tūristu skaits augs augumā, ja izdosies blakus jaunajam kompleksam iekārtot airēšanas slaloma trasi  - tik pievilcīgu, kāda ir kaimiņvalstī Valmierā. 

Lasīt tālāk...

Šogad sacensības notika trasē, kuras labiekārtojuma līmenis vēl ievērojami atpaliek no Valmieras.  Sacensībās piedalījās rinda Valmieras novada un Valmieras Sporta skolas airētāju. 

Pirmajā dienā notika Ziemeļu kausa izcīņas 1. etapa sacensības.  K-1 laivu klasē jauniešiem U16 grupā 1. vietu izcīnīja mūsu Mārtiņš Šteinbergs, bet 3. vietu Namejs Brūns, grupā U18 pirmais Bruno Geidāns. Mārtiņam ne tikai uzvara grupā, bet arī 3. vieta absolūtajā (visu šīs klases vīriešu) konkurencē. C-1 laivu klasē vīriešiem absolūtajā (jaunieši + pieaugušie) konkurencē pirmā vieta Krišam Ozolam.

Otrajā sacensību dienā jau izmainītā distancē sportisti sacentās par Ziemeļu kausa izcīņas  2. etapa medaļām. Valmieras pārstāvju skaits un izcīnītās uzvaras šai posmā vēl iespaidīgākas. K-1 laivu klasē jauniešiem U18 grupā uzvarēja Mārtiņš Plaudis,  bet trešā vieta  Bruno Geidānam. Mārtiņam ir etapa ātrākais brauciens un uzvara arī absolūtajā vērtējumā šai laivu klasē.  U-16 grupā kārtējā uzvara Namejam Brūnam, bet trešais šai grupā Renārs Frejs.  C-2 mix laivu klasē (kanoe jauktajām ekipāžām) pirmo vietu izcīnīja valmieriešu ekipāža Krišs un Dinija Ozoli. 

Pēc individuālajiem braucieniem notika komandu braucieni. Šeit 3×K-1 laivu klasē 2. vietu izcīnīja Latvijas meiteņu komanda, kuru veidoja divas valmierietes Dinija Ozola un Ieva Kristīne Grebūna kopā ar vadošo Jelgavas novada sportisti Jasmīni Puriņu.

Ziemeļu kausa izcīņas Igaunijas etapi ir beigušies, bet jau šīs nedēļas nogalē  Nordic Cup sacensības pārceļas uz Valmieru. Sacensību organizatori ir ļoti aktīvi strādājuši un sola Valmierā līdz šim Baltijā neredzētas airēšanas slaloma aktivitātes. Būs ne tikai klasiskais slaloms, bet arī slaloms - sprints un kajaku kross.

Foto Ivar Hutt

Tartu Univerisitātes sporta kluba sacensības vieglatlētikā VSS 4 medaļas

25.maijā, Tartu norisinājās Tartu Universitātes sporta kluba sezonas atklāšanas sacensības vieglatlētikā. No Valmieras Sporta skolas piedalījās divi U20 vecuma grupas sportisti. Madara Bērziņa, sacensībās piedalījās pēc ilgākas pauzes, jo veseļojās no traumas. Izcīnīja 1. vietu  tāllēkšanā, ar rezultātu 5,96m un 2. vietu 100m, ar rezultātu 12,63; Jorens Miķelsons, turpinot veiksmīgo sezonas sākumu, izcīnīja 1. vietu tāllēkšanā, ar rezultātu 6,92m un 2. vietu 100m, ar rezultātu 11,68.

Foto no personīgā arhīva

Agate Caune labo personīgo rekordu 5000m

Agate Caune priecē un pārsteidz, veiksmīgi startējot ”Lang Laufnaht” sacensībās, kas 20. maijā norisinājās Vācijas pilsētā Karlsruē. 5000m distancē finišējot ar rezultātu 15:12,94, uzstādot jaunu personīgo, Latvijas U20 un U23 rekordu. Agates rezultāts šobrīd pasaulē ir 21. vietā, bet Eiropā – 5. vietā. 

Foto Guntis Bērziņš

Peldēšanā Latvijas kausa 10. posma sacensībās izcīnītas 7 medaļas

Aizvadītās nedēļas sestdienā, 20.05., 13 Valmieras SS peldētāji devās uz Balviem, kur aizvadīja Latvijas kausa 10. posmu, kopā izcīnot 7 medaļas – 1 zelta, 3 sudraba un 3 bronzas kaluma. 

Lasīt tālāk...

1. vieta Liene Evelīna Skrabe, 50m tauriņstils

2. vieta Gustavs Regnārs Fogels, 50m uz muguras

2. vieta Nikolass Bludens, 50m brass

2. vieta Katrina Keita Simsone, 50m brass

3. vieta Alekss Bludens, 50m brīvais stils

3. vieta Alekss Bludens, 200m komplekss