AUGSTAS KLASES SPORTISTU SAGATAVOŠANAS CENTRS

Kopš 2015.gada 1.septembra ar Latvijas Nacionālā sporta padomes un Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu Valmieras Sporta skolā tika uzsākta Augstas klases sportistu sagatavošanas centra (AKSSC) izveide. Augstas klases sportistu sagatavošanas centri Latvijā tika veidoti vietās, kur jau pastāv modernas un prasībām atbilstošas sporta bāzes, profesionāli treneri, kvalitatīvas izglītības ieguves iespējas un tiek nodrošināti labi sadzīves apstākļi, kā arī pieejami medicīnas un rehabilitācijas pakalpojumi. Šādos centros tiek sagatavoti augstas klases jaunie Latvijas sportisti, kuri veiksmīgi konkurē ar citu valstu sportistiem.

Sportistu sagatavošanas centru izveides mērķis:

Sagatavot starptautiski konkurētspējīgus augstas klases sportistus olimpiskajos sporta veidos, lai nodrošinātu izcilus sasniegumus sportā ilgtermiņā.

Sportistu sagatavošanas centru uzdevumi:

  1. radīt priekšnoteikumus Olimpisko spēļu 1.–6.vietu ieguvēju, kā arī pasaules un Eiropas čempionātu pieaugušajiem 1.–3.vietu ieguvēju sagatavošanai individuālajos sporta veidos, kā arī komandu sporta spēļu nacionālo izlašu dalībai Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātu finālturnīros, tādejādi veicinot izcilību sportā;

  2. nodrošināt kvalitatīvu vidi un mācību – treniņu apstākļus jauno augstas klases sportistu sagatavošanai;

  3. pilnveidot augstas klases sportistu sagatavošanas sistēmu, sekmējot sportistu izaugsmi;

  4. efektīvi izmantot sportistu resursus un izveidoto sporta infrastruktūru.

2022.gadā Valmieras AKSSC iekļauti trīs sporta veidi – BMX, vieglatlētika un peldēšana, kopā 15 sportistu un 3 treneru sastāvā.

Valmieras AKSSC sportisti:

Kristens Krīgers

BMX riteņbraukšana

Edvards Glāzers

BMX riteņbraukšana

Rinalds Jānis Kārkliņš

BMX riteņbraukšana

Edvards Emīls Liberts

BMX riteņbraukšana

Mārtiņš Zadraks

BMX riteņbraukšana

Mārtiņš Emīls Treimanis

BMX riteņbraukšana

Noa Rafaels Laake

BMX riteņbraukšana

Līva Lizete Glāzere

BMX riteņbraukšana

Helvijs Babris

BMX riteņbraukšana

Niks Rožukalns

BMX riteņbraukšana

Marta Marksa

Vieglatlētika

Hanna Gabriela Ziemiņa

Vieglatlētika

Kristīne Siksaliete

Vieglatlētika

Madara Bērziņa

Vieglatlētika

Kristaps Miķelsons

Peldēšana

Valmieras AKSSC treneri:

Miks Puķītis

BMX riteņbraukšana

Guntars Markss

Vieglatlētika

Pēteris Karlivāns

Vieglatlētika